18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odkryto zwłoki

Po latach poszukiwań znaleziono zwłoki! Rodzina potwierdza tożsamość

07.02.2023  14:19
Koniec poszukiwań po 42 latach
Koniec poszukiwań po 42 latach Fot: Jakub Barzycki/Shutterstock

Po 42 latach od zaginięcia znaleziono ciało Marty Altamirano w zachodniej części Argentyny. Znalazła ją grupa alpinistów. Rodzina potwierdziła tożsamość 20-letniej kobiety dzięki temu, że zwłoki zachowały się w dobrym stanie z powodu zamarznięcia.

W 1981 roku w Andach zaginęła Marta Altamirano. Od tamtego czasu trwały poszukiwania zaginionej alpinistki. Informację tę potwierdziła siostra Marty w rozmowie z dziennikiem „La Gazeta de Tucuman”. Zwłoki kobiety miały znajdować się na jednym z andyjskich lodowców w rejonie szczytu górskiego Mecedario.

Koniec poszukiwań po 42 latach

Jak tłumaczy siostra zaginionej, Corina, ciało i ubranie Marty zachowały się w niemal niezmienionej formie. Konserwacja jest wynikiem bardzo chłodnych temperatur, które cały rok panują w tym regionie.

Jesteśmy szczęśliwi, wiedząc, że wreszcie znalezione zostało ciało naszej siostry poszukiwanej przez tak długi okres

- powiedziała Corina.

To właśnie siostra Marty była z nią w ten feralny dzień. Była świadkiem tego, jak kobieta upadła podczas wspinaczki w Andach w marcu 1981 roku. Gdy Martę przysypał śnieg, zaginął po niej ślad. Później zawaliła się część przełęczy, na której doszło do tego zdarzenia.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także