18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prokuratura chciała więcej

Skatował psa, pójdzie siedzieć. Zapadł wyrok dla właściciela Fijo

Emilia Waszczuk
28.03.2019  09:46
Oprawca pieska Fijo trafi do więzienia
Oprawca pieska Fijo trafi do więzienia Fot: Facebook/Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Sprawa pieska Fijo zszokowała Polaków. Bartosz D. skatował szczeniaka za co stanął przed sądem. Teraz został skazany na bezwzględne więzienie.

Piesek Fijo poruszył serca Polaków. Jako szczeniak został bestialsko pobity przez swojego właściciela. Bartosz D. powybijał mu zęby i połamał kości doprowadzając do poważnego urazu kręgosłupa.

Po nagłośnieniu sprawy zapewniał, że zwierzaka nie tknął, a urazy powstały w wyniku wypadku. Gdy dowiedziono, że piesek został pobity tępym narzędziem, mężczyzna zniknął, a policja wydała za nim list gończy. Teraz w końcu stanął przed sądem i za swoje bestialstwo został skazany.

Zobacz także

Bartosz D. trafi za kratki

O wyroku poinformowała Fundacja dla Szczeniąt Judyta. To oni podjęli się leczenia Fijo po pobiciu i miesiącami walczyli nie tylko o zdrowie, ale też nowy dom dla pieska.

Bartosz D. został skazany na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Ponadto mężczyzna przez kolejnych 10 lat nie będzie mógł posiadać zwierząt, musi też zapłacić nawiązkę w kwocie 3 tysięcy złotych i pokryć koszty leczenia Fijo przez Fundację.

Wyrok nie jest prawomocny więc Fundacja i prawnicy rozważają apelację. Uważają - zresztą podobnie jak prokuratura - że wyrok jest zbyt niski. Prokurator żądał dla Bartosza D. trzech lat więzienia.

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej