18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Neonaziści planowali zamach

Polacy chcieli zabić księcia Harry'ego

24.04.2019  08:09
Polacy chcieli zabić księcia Harry'ego - chcieli przeprowadzić zamach
Polacy chcieli zabić księcia Harry'ego - chcieli przeprowadzić zamach Fot: Facebook

Polscy neonaziści z grupy Sonnenkrieg Division będą skazani w Wielkiej Brytanii. Głosili, że książę Harry jest „zdrajcą  rasy”, ponieważ poślubił Meghan Markle i nawoływali do jego zabójstwa. Jednym z ich idoli był Anders Breivik.

Polacy w Wielkiej Brytanii wkrótce zostaną skazani. Neonaziści 19-letni Michał Sz. i Oskar D.-K. zachęcali do aktów terroru, których celem miał być książę Harry. Opublikowali w mediach społecznościowych m.in. jego zdjęcie ze swastyką i pistoletem przystawionym do głowy. Posiadali także dokumenty, które umożliwiały przeprowadzenie zamachu.

Zobacz także

17 czerwca zapadnie wyrok, a nastolatków czeka zapewne długa odsiadka w więzieniu. Jak informuje MSN.com, przyznali się do postawionych im zarzutów o zachęcanie do terroryzmu.

Mordowanie kobiet i gwałcenie dzieci

BBC podaje, że Michał Sz. nawoływał do rzezi kobiet i gwałtów na dzieciach. Posługiwał się fałszywym kontem w mediach społecznościowych. Znaleziono u niego instrukcję budowy ładunków wybuchowych i materiały dotyczące zamachów przeprowadzonych przez islamistów. Był w posiadaniu książek propagujących treści rasistowskie na temat wyższości białej rasy.

Sonnenkrieg Division za idoli obrała sobie postacie takie jak Adolf Hitler, Charles Manson, Anders Breivik. Gloryfikuje satanizm i terroryzm.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze