18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szczegóły śledztwa

Policja ujawnia: „Za zniknięciem Iwony może stać młody człowiek”

18.01.2023  10:49
Iwona Wieczorek mogła zostać porwana przez młodego człowieka?
Iwona Wieczorek mogła zostać porwana przez młodego człowieka? Fot: Materiały prasowe

Swego czasu policja otrzymała dwie informacje dotyczące zaginięcia Iwony Wieczorek. Równolegle sprawdzany miał być wątek londyński oraz wątek lokalny. Młody mieszkaniec Trójmiasta miał rozpowiadać znajomym, że porwał Iwonę Wieczorek.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

W 2013 roku Polskę obiegła informacja, że Iwona Wieczorek miała zostać zauważona w Londynie. Ten wątek został szybko porzucony – najprawdopodobniej został wyssany z palca przez „Fakt” lub ich informatorów. Policja szybko potwierdziła, że nie mają informacji na temat pobytu Iwony w Londynie i nie sprawdzają tego wątku.

Wówczas poinformowano, że sprawdzany jest wątek lokalny – młody mieszkaniec Trójmiasta miał rozpowiadać po barach, że to on jest odpowiedzialny za porwanie Iwony Wieczorek. Czy była to tylko dziwna próba zaimponowania znajomym, czy chwila pijackiej szczerości?

Opowiadał, że porwał Iwonę

Na policję zgłosił się informator, który miał słyszeć, jak młody mieszkaniec Trójmiasta przechwala się uprowadzeniem Iwony Wieczorek. Mówił o tym podczas imprezy przed jednym z barów.

Sprawdziliśmy ten ślad, okazał się on jednak nieprawdziwy. Nie przyniósł żadnego przełomu w sprawie. (…) Udało się dotrzeć do mężczyzny, który rzekomo miał tego dokonać, ten trop się nie potwierdził, ale wersja śledcza dotycząca uprowadzenia Iwony Wieczorek cały czas jest brana pod uwagę

- powiedziała kom. Joanna Kowalik-Kosińska, rzeczniczka pomorskiej policji, w 2013 roku.

Dostaliśmy informacje, że za zniknięciem Iwony Wieczorek może stać młody człowiek, rozpowiadający, że ją porwał. Jednak ten trop nie potwierdził się, ale wersja śledcza dalej jest weryfikowana

- tłumaczył Maciej Steplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje