18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcieli ją chronić

Policja zataiła to przed matką Dawidka? Ukrywano brutalną prawdę

23.07.2019  10:58
Policja zataiła to przed matką Dawidka? Ukrywano brutalną prawdę
Policja zataiła to przed matką Dawidka? Ukrywano brutalną prawdę Fot: Policja

Sprawa Dawidka Żukowskiego wstrząsnęła wszystkimi ludźmi w Polsce. Na jaw wychodzą coraz to nowe fakty z nią związane. Jednym z nich jest ten, że mama Dawidka nie znała wszystkich szczegółów śledztwa. 

5-letni Dawidek Żukowski zginął z rąk swojego ojca. Mężczyzna zabił synka w samochodzie, zadając mu wiele ciosów ostrym narzędziem w serce - sam zaś rzucił się pod pociąg już po dokonaniu morderstwa. Jak się okazuje - policja nie zdradzała na bieżąco wszystkich faktów ustalonych w śledztwie.

Policjanci ukrywali brutalną prawdę

Prawdopodobnie śledczy robili to ze względu na mamę chłopca, która rozpaczliwie wypatrywała dobrych wiadomości. Rzecznik Komendy Głównej Policji inps. Mariusz Ciarka ujawnił, że jeden szczegół poszukiwań właśnie ze względu na szacunek do bliskich Dawidka - został zatajony.

Te poszukiwania wyglądały mniej więcej następująco: tyralierą szli policjanci, wspierani przez żołnierzy WOT, przez strażaków, przez społeczności lokalne, natomiast celem tej tyraliery jest odszukanie chłopca oczywiście jeszcze żywego, rannego. Za nimi - już teraz mogę to powiedzieć, wcześniej chociażby ze względu na szacunek do rodziny tego nie mówiliśmy - podążały grupy służb, głównie kryminalnych, policjantów, którzy sprawdzali ten teren jeszcze bardzo dokładnie, ale już pod kątem ujawnienia śladów, które wskazywałyby np. na ukrycie zwłok - cytuje rzecznika Polska Agencja Prasowa.

Policja od początku miała świadomość, że dziecko może nie żyć. Oczywiście początkowo utrzymywano, że poszukiwany jest żywy chłopiec, ale poszlaki i przede wszystkim samobójstwo ojca - wskazywały na to, że prawda jest zgodna z przeczuciami jasnowidza Jackowskiego. Takie są brutalne fakty. 

Teraz pozostaje już nam tylko oddawanie czczi pamięci Dawidka. Wielu Polaków już robi to na bardzo poruszające sposoby. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej