18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcieli rozpędzić tłum

Policjanci dostali własnym gazem łzawiącym [WIDEO]

19.03.2019  19:38
Policjanci oberwali rykoszetem
Policjanci oberwali rykoszetem Fot: Facebook/screen

Policjanci, którzy interweniowali podczas manifestacji w stoli Bułgarii zapamiętają ten dzień na długo. Do rozpędzenia tłumu użyli gazu, jednak nie wzięli pod uwagę wiatru, który zdmuchnął gaz na samych policjantów.

Świat zdążyło już obiec wideo z tego zdarzenia. Widać na nim, jak oddział bułgarskich policjantów nagle wycofuje się i zaczyna słaniać na nogach. Wszystko z powodu gazu łzawiącego, który sami rozpylili.

Zobacz także

Zamiast demonstrantów - rozpędzili siebie

Policjanci interweniowali podczas sobotniej manifestacji przed budynkiem parlamentu w bułgarskiej Sofii. Chcąc rozpędzić grupę demonstrantów postanowili użyć do tego celu gazu łzawiącego. Nie wzięli jednak pod uwagę kierunku wiatru. A takie niedopatrzenie zaowocowało międzynarodową sławą. Policjanci, zamiast demonstrantów, gazem potraktowali samych siebie.

Hit Internetu

Wideo z tego zdarzenia szybko stało się hitem internetu, choć dla funkcjonariuszy prawdopodobnie nie jest powodem do dumy.

Do wideo odniosło się nawet bułgarskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które poinformowało, że żadnemu z policjantów nie stało się nic poważnego.Internauci z kolei zgodnie twierdzą, że ucierpiała duma policjantów.

Czytaj także