Policjanci użyli paralizatora. Zostali skazani

Redakcja
19.12.2018  12:13
Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok. Policjanci znęcali się nad zatrzymanym, razili go paralizatorem w jądra podczas Nocy Kultury w Lublinie..
Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok. Policjanci znęcali się nad zatrzymanym, razili go paralizatorem w jądra podczas Nocy Kultury w Lublinie.. Fot: Wojciech TRACZYK/East News

Policjanci skazani za bezprawne użycie paralizatora. Miało dojść do brutalnego znęcania się nad zatrzymanym mężczyzną. Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał wyrok niżej instancji.

Funkcjonariusz III komisariatu lubelskiej policji, Marcin G. pójdzie do więzienia na 3 lata. Jego dwóch kolegów dostało karę roku więzienia, ponieważ mieli przyzwolić na znęcanie się nad zatrzymanym obywatelem Francji w izbie wytrzeźwień w 2017 roku podczas Nocy Kultury w Lublinie.

Wyrok i kara dla policjantów

Jak podaje kurierlubelski.pl, prokurator i obrońcy apelowali, ale sąd był nieugięty. Sędzia Dorota Janicka stwierdziła, że w sprawie było wiele dowodów, które świadczyły o winie byłych policjantów, a postępowanie było prowadzone prawidłowo. Podkreśliła, że nielegalnie posiadany paralizator był używany wielokrotnie. Poszkodowany zeznał, że był rażony w żebra, jądra i udo.

Onet.pl podaje, że Marcin G. musi zapłacić także odszkodowanie w wysokości 50 tys. złotych. Pozostali skazani otrzymali również zakaz wykonywania zawodu policjanta przez 3 lata. Zostało też wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec ich przełożonych.

ZOBACZ TEŻ: Policjanci użyli paralizatora. Czarnoskóry się zapalił

Tak działa policyjny Taser:

Przeczytaj więcej
Komentarze