18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polak zabójcą

Polski pielęgniarz mordował w Niemczech! Zabił sześć osób

02.04.2019  21:27
Polski pielęgniarz zabijał w Niemczech
Polski pielęgniarz zabijał w Niemczech Fot: Shutterstock

37-letni Grzegorz W. usłyszał zarzuty sześciokrotnego morderstwa i trzykrotnego usiłowania zabójstwa. Bezbronnych podopiecznych uśmiercał zastrzykami z insuliny.

Grzegorz W. był pielęgniarzem, ale nie pracował w Polsce, tylko w Niemczech. Tam też będzie sądzony za naprawdę potworne czyny. Mężczyzna mordował swoich podopiecznych i okradał ich z kosztowności.

Polak został aresztowany już rok temu, ale dopiero teraz prokuratura postawiła mu zarzuty. Mężczyzna sądzony będzie za 6 morderstw i trzy próby zabójstwa. Ponadto zarzuca mu się poważne uszkodzenie ciała trzech osób oraz kradzieże i oszustwa - podaje Deutche Welle.

Polski pielęgniarz oskarżony o zabójstwa

Grzegorz W. zatrudniany był jako pielęgniarz przez osoby prywatne. Poza granicami Polski - w Niemczech i Wielkiej Brytanii - pracował od 2008 roku. Za każdym razem mieszkał razem ze swymi podopiecznymi, dzięki czemu miał zapewnić im całodobową opiekę. Jak się później okazało, część z nich zabijał i okradał.

Na trop pielęgniarza śledczy wpadli po śmierci 87-letniego mężczyzny z Bawarii. W jego ciele lekarz medycyny sądowej zauważył świeży ślad po zastrzyku. Wtedy okazało się, że dostał dawkę insuliny.

Strzykawkę, insulinę oraz cenne przedmioty staruszka znaleziono w rzeczach jego polskiego pielęgniarza. Grzegorz W. przyznał się do zrobienia zastrzyku, twierdził jednak, że nie chciał podopiecznego uśmiercić.

Przeczytaj więcej
Komentarze