18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Porywaczom grozi 5 lat

Porwanie w Białymstoku: ojciec porwanej usłyszał zarzuty

Jacek Słowik
11.03.2019  14:49
Porwanie w Białymstoku: ojciec porwanej usłyszał zarzuty
Porwanie w Białymstoku: ojciec porwanej usłyszał zarzuty Fot: Policja

Policja już w piątek wieczorem na namierzyła sprawców porwania 3-letniej Amelii oraz jej 25-letniej matki. Jednym z nich jest ojciec dziecka, który razem ze swoim kompanem usłyszał już zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności. Ale oskarżeń może być więcej.

Porwanie planowane było od miesięcy a jego głównym prowodyrem miał być Cezary R. czyli ojciec Amelii. Tak wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Pomagał mu jeszcze jeden mężczyzna. Obaj zostali już przesłuchani, a prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla porywaczy.

Zobacz także

Ojciec porwanej Amelii z zarzutami

Jak dotąd obaj panowie usłyszeli zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności 25-letniej Natalii, matki dziecka. A to ze względu na użycie wobec niej i dziecka siły i wepchniecie do samochodu. W kwestii porwania dziecka zarzuty takie jeszcze nie padły. Jak podaje Tvn24, jest to związane z tym, że tutaj kwestie prawne mogą być bardziej skomplikowane. Otóż najpierw należy ustalić kto miał prawo opieki nad Amelią. Jeśli okaże się, że opieka nad dzieckiem przyznana została matce, wtedy można będzie mówić o ewentualnym porwaniu.

Zarzuty dla drugiego porywacza

Zarzut bezprawnego pozbawienia wolności usłyszał także drugi mężczyzna, który pomagał Cezaremu R. w trakcie przesłuchania prowadzonego przez policję przyznał się on do pomocy Cezaremu R. i udziału w porwaniu. Jednak nie zgodził się z oskarżeniem, jakoby miał stosować wobec uprowadzonych przemoc fizyczną.

Miał za to przyznać, że pomagał ojcu dziewczynki w logistyce, stworzeniu przewagi liczebnej i obserwacji, bo porwanie planowane było od kilku miesięcy.

Śledztwo w sprawie porwania

W dniu porwania, czyli w miniony czwartek 7 lutego, Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła postępowanie. Dotyczy ono bezprawnego pozbawienia wolności, a także sytuacji,  gdy wbrew woli osoby wyznaczonej do opieki lub nadzoru, zostaje uprowadzona osoba poniżej 15 roku życia. Za te wykroczenia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej