18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

LIST GOŃCZY!

Borczyk poszukiwana! "Spaliła z mężem ich dziecko"

Wojciech Kozicki
21.03.2023  15:15
Katarzyna Borczyk poszukiwania - list gończy. Urodziła i spaliła swoje dziecko
Katarzyna Borczyk poszukiwania - list gończy. Urodziła i spaliła swoje dziecko Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER/East News, Policja

Poszukiwana Katarzyna Borczyk – policja wydała list gończy. Kobieta odpowiada za spalenie swojego nowonarodzonego dziecka.

Policja wydała list gończy za poszukiwaną Katarzyną Borczyk. Ujawniono, że urodziła dziecko w domu, a następnie wraz z mężem odpowiada za jego spalenie. Katarzyna Borczyk jest poszukiwana od 2017 roku. Dzięki listowi gończemu 42-latka wreszcie może zostać złapana.

Katarzyna Borczuk poszukiwana. List gończy

Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach upubliczniła szczegóły zbrodni, której dopuściła się Katarzyna Borczyk w Radwanicach w województwie dolnośląskim. Makabrę odkryli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobieta ostała skazana przez sąd z artykułu 160 ust. 2, który dotyczy narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo.

Katarzyna Borczuk urodziła w domu dziecko, które nie dawało oznak życia w połowie 2016 roku. Przy porodzie nie było położnej oraz lekarza. Jak podaje "Gazeta Wrocławska", dwa dni później mąż kobiety spalił zwłoki noworodka w piecu w przydomowej kotłowni – podaje Radio ZET.

W maju 2017 roku Katarzyna Borczyk i jej mąż zostali skazani na dwa lata bezwzględnego więzienia. Prokuratura złożyła apelację i Sąd Okręgowy w Legnicy zaostrzył karę do 4 lat więzienia. Mąż kobiety oddał się w ręce policji. Katarzyna Borczuk uciekła i nadal się ukrywa.

List gończy za Katarzyną Borczyk

Zdjęcie z listu gończego pochodzi niestety z 2001 roku, więc wygląd poszukiwanej Borczyk mógł się zmienić. Wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu albo mają informację, które mogą pomóc w schwytaniu kobiety, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym we Wrocławiu pod numerami telefonów 47 871 34 00, 47 871 35 02.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także