18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Absolut mu nie pomógł

Poszukiwany Polak złapany w drodze na papieską audiencję

10.04.2019  16:39
Poszukiwany chciał spotkać się z papieżem
Poszukiwany chciał spotkać się z papieżem Fot: Pixabay

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania Polak trafił w ręce włoskich mundurowych. Wpadł, bo postanowił się wybrać na audiencję generalną do Papieża.

W tym przypadku możemy mówić o tym, że Bóg doprowadził poszukiwanego przed sąd. Ale nie był to Sąd Ostateczny, a wymiar sprawiedliwości. Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania Polak chciał bowiem spotkać się z Papieżem. Plany pokrzyżowała mu włoska policja.

Oskarżony o nielegalną imigrację

Poszukiwany Polak to 31-latek, który pracował w  Niemczech w branży transportowej, dokładnie jako kierowca. W tym czasie miał dopuścić się przestępstwa  związanego z pomocą w nielegalnej imigracji. Takie też zarzuty mu postawiono. Do zatrzymania Polaka doszło we włoskim regionie Abruzja, na lotnisku w mieście Pescara. Przyleciał tam razem z narzeczoną. Kolejnym punktem ich podróży miał być Rzym i audiencja generalna papieża.

Zatrzymany na lotnisku

Na nieszczęście poszukiwanego, o jego statusie poinformowani zostali funkcjonariusze włoskiej straży granicznej. Szybko namierzyli samolot, którym przyleciał. Tuż po wylądowaniu pasażerowie samolotu poprowadzeni zostali specjalnym korytarzem, w którym straż graniczna wyłowiła z tłumu poszukiwanego i zatrzymała go. Mężczyzna został aresztowany, czeka teraz na ekstradycję.

Jeśli zarzuty jakie mu postawiono okażą się prawdą, będzie miał dużo czasu na modlitwę w celi.

Czytaj także