18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszna zbrodnia sprzed lat

Pracownica TVP została brutalnie zamordowana przez córkę

Malwina Kossela
21.05.2019  15:27
Pracownica TVP została brutalnie zamordowana przez córkę
Pracownica TVP została brutalnie zamordowana przez córkę Fot: Pixabay

Ta zbrodnia 37 lat temu wstrząsnęła całą Polską. 18-latka brutalnie zamordowała swoją matkę. Pracownicę TVP spotkał straszliwy, niewyobrażalny koniec.

37 lat temu wydarzyło się coś, co przeraziło wszystkich Polaków. Pracownica TVP, Danuta Orzechowska została zamordowana - już to było straszne, jednak kulisy zbrodni okazały się być dużo bardziej wstrząsające niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Katem Orzechowskiej stała się... jej własna córka. 18-letnia dziewczyna zamordowała swoją matkę, później rozczłonkowała jej ciało i w kawałkach porzuciła je w jeziorze oraz na dworcu Centralnym w Warszawie. Dla sąsiadów i ludzi, którzy znali Orzechowską z TVP, było wprost nie do pomyślenia. Kiedy na początku przestała się pojawiać w miejscach publicznych wszyscy uznali, że zaginęła.

Pracownica TVP została brutalnie zamordowana przez własną córkę

Prawda była jednak wyjątkowo straszna - najpierw w jeziorku Czerniakowskim znaleziono jej odciętą głowę, pływającą w garnku. Resztę zwłok znaleziono kilka dni później w skrytkach na dworcu Centralnym - znajdowały się tam bagaże z odciętymi kończynami kobiety. Szybko do wszystkiego przyznała się córka zamordowanej pracownicy TVP - 18-letnia Katarzyna.

Dziewczyna działała w afekcie. Podobno jedyne, co ją z matką łączyło to kłótnie. W dniu, w którym zakończyło się życie pani Danuty, poprosiła ona córkę o garnek. Gdy Katarzyna chciała jej go podać - zobaczyła siekierę. Jak sama zeznała - coś w nią wstąpiło. Niewiele myśląc rzuciła się na kobietę, która ją urodziła. Zadała jej kilka ciosów, potem odcięła głowę i poćwiartowała resztę ciała. Następnie pozbyła się zwłok. Skala brutalności tej zbrodni naprawdę przeraża.

Sąd orzekł najniższą możliwą w tym przypadku karę - skazał Katarzynę na 8 lat więzienia. Dlaczego tak mało za zabicie własnej matki? Wymiar sprawiedliwości wziął pod uwagę, że Danuta Orzechowska nie kochała swojej córki, a tej brakowało matczynej miłości. Będąc w więzieniu, Katarzyna próbowała popełnić samobójstwo.

Ostatecznie wyszła na wolność po 5 latach i rozpoczęła życie od nowa w wieku ledwie 23 lat. Teraz podobno mieszka gdzieś na południu kraju, posługuje się zmienionym nazwiskiem. Ma męża i dwójkę dzieci. Nie wiadomo, czy jej bliscy wiedzą, co zrobiła u progu dorosłości.

Miejsca, w których znaleziono zwłoki Danuty Orzechowskiej

Miejsce, w którym odnaleziono głowę Danuty - jeziorko Czerniakowskie, fot. East News
Dworzec Centralny - to tu odnaleziono resztę ciała zamordowanej pracownicy TVP, fot. Piotr Molecki/East News
Czytaj także
Przeczytaj więcej