18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pedofil (?) w areszcie

Policja weszła na plebanię. Proboszcz zakuty w kajdanki

24.05.2019  20:40
Policja weszła na plebanię. Proboszcz zakuty w kajdanki
Policja weszła na plebanię. Proboszcz zakuty w kajdanki Fot: Shutterstock

Policja aresztowała księdza proboszcza z miejscowości Ruszów na Dolnym Śląsku. Duchowny został oskarżony o molestowanie dzieci.

Proboszcz dolnośląskiej parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie został oskarżony o molestowanie dzieci w czasie wycieczki na basen. O podejrzeniu przestępstwa policję powiadomiła mama jednego z dzieci.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, a na plebani zawitała policja.

Aktualnie wykonywane są czynności weryfikujące to zgłoszenie - mówi portalowi eluban.pl rzecznik prokuratury Tomasz Czułowski.

Diecezja potwierdza, ale nic nie wie

O tym, że ksiądz mógł molestować dzieci, mówiło więcej osób niż zaniepokojona mama. Podejrzenia i oskarżenia pod adresem księdza pojawiały się wcześniej na forach internetowych, a także w komentarzach po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego.

Doniesienia o zatrzymaniu proboszcza potwierdza diecezja legnicka. Rzecznik prasowy Waldemar Wesołowski twierdzi jednak, że nie są mu znane powody aresztowania.

logo Tu się dzieje