potrzebują pomocy

Policja wie, gdzie jest Fiut. Mają ręce pełne roboty

04.07.2019  15:24
Prokuratura wie, gdzie jest Fiut
Prokuratura wie, gdzie jest Fiut Fot: Prokuratura w Nowym Sączu

Poszukiwania Dominiki Fiut ruszyły z kopyta. Prokuratura wie, gdzie ukrywa się zbieg. Ale to jeszcze nie koniec ich zabawy w kotka i myszkę.

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy, że zbiegła Dominika Fiut wciąż wymyka się z rąk policji. Organy nie były w stanie namierzyć oszustki finansowej przez kilka miesięcy, a na nasze zapytania odpowiadali zdawkowo: w sprawie Fiut nic nie ruszyło.

Na początku tygodnia policja w Limanowej poinformowała nas, że Fiut ciągle jest na wolności, a wszelkie zapytania należy kierować do prokuratury. Od tej w końcu dostaliśmy twarde informacje. Fiut jest na celowniku!

Prokuratura wie, gdzie jest Fiut

Po naszym ostatnim artykule, policja z prokuraturą wzięły się do pracy i w końcu ukręciły na Fiut bata. Przestępczyni zbiegła z kraju, myśląc pewnie, że poza granicami, uniknie lepkich macek wymiaru sprawiedliwości. Nic jednak z tego, udało się ją namierzyć.

Uprzejmie informuję, iż ustalono adres zamieszkania podejrzanej Dominiki Fiut o czyn z art. 286. 1 kk i skierowano wniosek o konsularną pomoc prawną, celem wykonania czynności procesowych z podejrzaną - informuje prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, Joanna Bocheńska.

Fiut skutecznie ukrywa się przed polską policją, ale nie jest bezkarna. Prokuratura wie, w jakim jest kraju (informację tę oczywiście jak na razie zatrzymuje dla siebie) ale sprawa jest śliska i i musi teraz wynegocjować pomoc konsularną w zatrzymaniu kobiety.

Kiedy w końcu się to uda, Fiut stanie przed sądem. Czy wtedy w końcu zmięknie?

Fiut będzie siedzieć

Dominika Fiut poszukiwana jest listem gończym za oszustwa finansowe z art. 286. 1 kk.:

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania podlega karze pozbawienia wolności.

Przebiegłej przestępczyni grozi od 6 do 8 lat więzienia.

Przeczytaj więcej
Komentarze