18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wreszcie przełom!

Głośne morderstwo. Policja zatrzymała podejrzanego!

Wojciech Kozicki
27.01.2023  20:53
Zwłoki 24-latka w lesie w Piekoszowie w woj. świętokrzyskim. Kto zabił? Policja informuje - trzeci podejrzany zatrzymany i aresztowany
Zwłoki 24-latka w lesie w Piekoszowie w woj. świętokrzyskim. Kto zabił? Policja informuje - trzeci podejrzany zatrzymany i aresztowany Fot: Andrzej Zbraniecki/East News

Nowe informacje dotyczące zabójstwa 24-latka w lesie w Piekoszowie w woj. świętokrzyskim. Szykuje się przełom w śledztwie? Nieoficjalnie podano jaki był motyw morderstwa i zatrzymanego kolejnego podejrzanego... którego wcześniej wypuszczono.

Wraca sprawa zwłok 24-latka znalezionych 17 maja 2022 roku w lesie pod Piekoszowem (powiat kielecki). Jak podaje Radio ZET, nieoficjalnie wiadomo, iż motywem zbrodni mogły być wątki ideologiczne. Co więcej, międzynarodowa współpraca służb doprowadziła do zatrzymania trzeciego podejrzanego. Jakub S. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii.

Morderstwo w lesie pod Kielcami, zatrzymany kolejny podejrzany

Prokuratura Okręgowa w Kielcach potwierdza, że w 2022 roku w sprawie zostali zatrzymani 27-letni Filip B. oraz 69-letni Rajko B. Przedstawiono im zarzut pobicia pokrzywdzonego, pozbawienia go wolności ze szczególnym udręczeniem, a następnie jego zabójstwa. Wciąż są tymczasowo aresztowani i grozi im kara dożywocia.

41-letni Jakub S. usłyszał zarzut pobicia pokrzywdzonego, pozbawienia go wolności ze szczególnym udręczeniem, a następnie jego zabójstwa. Został tymczasowo aresztowany. „Echo Dnia” przypomina, że kilkadziesiąt godzin po tym, jak odkryto ciało 24-latka, policjanci zatrzymali trzy osoby, które mogły mieć związek ze sprawą. Zarzuty usłyszeli ostatecznie dwaj mężczyźni:P 27- i 69-latek. Trzeci po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony do domu, a teraz znów jest w rękach policji.

Daniel Prokopowicz z Prokuratury Okręgowej w Kielcach  dodał, że już we wstępnym etapie śledztwa zidentyfikowano trzeciego sprawcę – Jakuba S., który ukrywał się przed organami ścigania w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna został ujęty i wydany stronie polskiej 19 stycznia br. w ramach europejskiego nakazu aresztowania (ENA) – pisze radiozet.pl.

Media przypominają, że ofiara była więziona, pobita a następnie pozbawiona życia.

Jeden z podejrzanych był doktorantem na kieleckiej uczelni – dwaj pierwsi zatrzymani to ojciec i syn – pisze Echo Dnia.

Czytaj także