18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawa trafiła do sądu

Radni chcą pić nad rzeką, ale prokurator się nie zgadza

25.03.2019  18:58
Bulwary w Szczecinie z alkoholem czy bez?
Bulwary w Szczecinie z alkoholem czy bez? Fot: ROBERT STACHNIK/REPORTER

Nie tylko Warszawa ma problem z bulwarami nad rzeką i spożywanym tam alkoholem. W Szczecinie zgoda na „spożycie” jest, ale prokurator zaskarżył ją do sądu.

Rok temu radni Szczecina przegłosowali przepisy, które pozwalają spożywać alkohol do 12 procent na nadodrzańskich bulwarach. Ale możliwe, że mieszkańcom Szczecina nie będzie dane długo cieszyć się tą możliwością, bo prokurator zaskarżył tę decyzję do sądu.

Alkohol na bulwarach stwarza niebezpieczeństwo

Jak podaje portal „GS24” Prokurator Rejonowy z prawobrzeża Szczecina przeanalizował liczbę interwencji policji i statystyki ze szczecińskich bulwarów nad Odrą, i wysnuł wniosek, że przyzwolenie na spożywanie alkoholu powinno być uchylone. Zdaniem prokuratora problemem jest brak w uchwale precyzyjnego określenia miejsca do spożywania alkoholu, brak uzasadnienia tej uchwały i zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Rada miasta kontra prokurator

Swoje argumenty prokurator zawarł na 12 stronach skargi, którą skierował do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie. Sprawą zajmie się teraz sąd, w którym po jednej stronie stanie Prokurator Rejonowy, zaś po drugiej miejscy radni. Co ważne uchwała, która zezwala na spożywanie alkoholu nad Odrą przegłosowana została różnicą zaledwie jednego głosu. Zatem również wśród radnych Szczecina nie wszyscy byli optymistyczni nastawieni do pomysłu. Termin rozprawy nie jest jeszcze znany.

Przeczytaj więcej
Komentarze