18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Państwo zarobi na jego wyroku

Polski raper skazany. Trafi do więzienia

Wojciech Kozicki
21.05.2019  16:01
Polski raper handlował narkotykami? O winie ma świadczyć tekst piosenki
Polski raper handlował narkotykami? O winie ma świadczyć tekst piosenki Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER/Wyrok Sądu

Popularny polski raper Oliwier Roszczyk, czyli Bonus RPK, został skazany i usłyszał wyrok sądu. Czeka go kara za handel narkotykami i raczej już się z tego nie wymiksuje. Czy Sąd Najwyższy go uratuje?

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok pierwszej instancji ze względu na dowody i wiarygodność małego świadka koronnego. Raper Bonus RPK trafi za handel narkotykami do więzienia na 5,5 roku i czeka go przepadek 450 tys. zł na rzecz Skarbu Państwa. Będzie starał się o kasację wyroku i twierdzi, że jest niewinny.

Na ten moment przegrałem, ale jeszcze będę się odwoływał do Sądu Najwyższego. Czas pokaże. Nie ma co się poddawać, trzeba walczyć. Mam dla kogo walczyć, mam rodzinę i nie pozwolę się zniszczyć – zapowiedział Bonus w wywiadzie dla programu „Państwo w państwie”.

Raper i handel narkotykami

Jak podaje polsatnews, policja zatrzymała rapera w 2015 roku, a w jego mieszkaniu nie znaleziono narkotyków. Wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 tys. złotych. Oskarżono go, że uczestniczył w obrocie 26 kg kilogramów marihuany i 250 gramów kokainy. Handel narkotykami miał być jego źródłem utrzymania w latach 2008-2010.

Prokurator podczas mowy końcowej przytoczył tekst piosenki Bonusa „60-tka”, w której krytykuje instytucję małego świadka koronnego. Słowa utworu mają świadczyć o jego winie.

Bonus na filmie udostępnionym w internecie powiedział, że świadkowie zeznający na jego korzyść zostali uznani za niewiarygodnych. Po jego stronie stanęli m.in. Sokół i Ten Typ Mes.

Przeczytaj więcej
Komentarze