18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Państwo zarobi na jego wyroku

Polski raper skazany. Trafi do więzienia

Wojciech Kozicki
21.05.2019  16:01
Polski raper handlował narkotykami? O winie ma świadczyć tekst piosenki
Polski raper handlował narkotykami? O winie ma świadczyć tekst piosenki Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER/Wyrok Sądu

Popularny polski raper Oliwier Roszczyk, czyli Bonus RPK, został skazany i usłyszał wyrok sądu. Czeka go kara za handel narkotykami i raczej już się z tego nie wymiksuje. Czy Sąd Najwyższy go uratuje?

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok pierwszej instancji ze względu na dowody i wiarygodność małego świadka koronnego. Raper Bonus RPK trafi za handel narkotykami do więzienia na 5,5 roku i czeka go przepadek 450 tys. zł na rzecz Skarbu Państwa. Będzie starał się o kasację wyroku i twierdzi, że jest niewinny.

Zobacz także

Na ten moment przegrałem, ale jeszcze będę się odwoływał do Sądu Najwyższego. Czas pokaże. Nie ma co się poddawać, trzeba walczyć. Mam dla kogo walczyć, mam rodzinę i nie pozwolę się zniszczyć – zapowiedział Bonus w wywiadzie dla programu „Państwo w państwie”.

Raper i handel narkotykami

Jak podaje polsatnews, policja zatrzymała rapera w 2015 roku, a w jego mieszkaniu nie znaleziono narkotyków. Wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 tys. złotych. Oskarżono go, że uczestniczył w obrocie 26 kg kilogramów marihuany i 250 gramów kokainy. Handel narkotykami miał być jego źródłem utrzymania w latach 2008-2010.

Prokurator podczas mowy końcowej przytoczył tekst piosenki Bonusa „60-tka”, w której krytykuje instytucję małego świadka koronnego. Słowa utworu mają świadczyć o jego winie.

Bonus na filmie udostępnionym w internecie powiedział, że świadkowie zeznający na jego korzyść zostali uznani za niewiarygodnych. Po jego stronie stanęli m.in. Sokół i Ten Typ Mes.

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej