18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brazylijska surferka nie żyje

Raził ją piorun, który uderzył w taflę wody

29.03.2019  17:53
Surferka zmarła po tym, jak w wodę uderzył piorun
Surferka zmarła po tym, jak w wodę uderzył piorun Fot: Flickr

Młoda surferka z Brazylii zginęła podczas treningu. Raził ją piorun, który uderzył w taflę wody. Łącznie w zdarzeniu ucierpiało sześć osób.

To miał być zwykły, rutynowy trening, których 23-ltnia Luzimara Souza miała w ostatnim czasie sporo. Przygotowywała się bowiem do mistrzostw Brazylii w surfingu. Niestety nie będzie jej dane w nich wystartować.

Zginęła przez piorun

Dziewczyna przebywała w wodzie, gdy nieopodal w taflę uderzył piorun.  Luzimara szybko otrzymała pomoc i trafiła do szpitala. Mimo to po kilku godzinach zmarła. Surferka miała 23 lata. Z tą dyscypliną związana była od 10 roku życia. W ubiegłym roku tryumfowała w mistrzostwach stanu Ceara, co dało jej awans do mistrzostw Brazylli. To właśnie do nich przygotowywała się podczas feralnego treningu.

Piorun uderzył w wodę

W tym samym czasie w wodzie przebywali także inni ludzie. Łącznie aż sześć osób doznało obrażeń w wyniku uderzenia pioruna. Wśród nich jest mężczyzna, który próbował uratować surf erkę. Z kolei w szpitalu, w stanie krytycznym, przebywa 17 letni surfer.

To miał być zwykły, rutynowy trening, których 23-letnia Luzimara Souza miała w ostatnim czasie sporo. Przygotowywała się bowiem do mistrzostw Brazylii w surfingu. Niestety nie będzie jej dane w nich wystartować.

Zginęła przez piorun

Dziewczyna przebywała w wodzie, gdy nieopodal w taflę uderzył piorun. Luzimara szybko otrzymała pomoc. Mimo to po kilku godzinach zmarła. Surferka miała 23 lata. Z tą dyscypliną związana była od 10 roku życia. W ubiegłym roku tryumfowała w mistrzostwach stanu Ceara, co dało jej awans do mistrzostw Brazylii. To właśnie do nich przygotowywała się podczas feralnego treningu.

Piorun uderzył w wodę

W tym samym czasie w wodzie przebywali także inni ludzie. Łącznie aż sześć osób doznało obrażeń w wyniku uderzenia pioruna. Wśród nich jest mężczyzna, który próbował uratować surferkę. Z kolei w szpitalu, w stanie krytycznym, przebywa 17 letni surfer.

Przeczytaj więcej
Komentarze