Wykorzystywał radiowóz by wabić ofiary. Mundurowy zamordował ponad 80 kobiet

Redakcja
12.12.2018  14:46
Michaił Popkow zabił ponad 80 kobiet

Sąd w Irkucku w Rosji skazał byłego milicjanta Michaiła Popkowa na kolejną karę dożywocia. Już wcześniej odsiadywał wyrok za zabicie 22 kobiet, teraz udowodniono mu kolejnych 56 zbrodni.

Michaił Popkov oficjalnie pobił właśnie rekord zbrodni i stał się najskuteczniejszym rosyjskim mordercą w historii - podaje AFP News Agency.

Mężczyzna przez lata wykorzystywał radiowóz i mundur, by wzbudzać zaufanie i wabić potencjalne ofiary. Jak przyznał później w ramach śledztwa, chciał "oczyścić" świat z rozwiązłych kobiet.

Popkow popełniał swoje zbrodnie w latach 1992-2007, ale dopiero w 2012 roku po raz pierwszy stanął przed sądem. Wcześniej uczestniczył w poszukiwaniach brutalnego gwałciciela i mordercy, którego ofiary przez długie lata odnajdywano w lasach, na poboczach dróg i cmentarzach na terenie obwodu irkuckiego. Okazało się, że szukał sam siebie.

Choć morderca od kilku lat odsiaduje już karę dożywotniego pozbawienia wolności, w poniedziałek usłyszał kolejny wyrok. Sąd w Irkucku skazał go na kolejne dożywocie za zabójstwo 56 kobiet.

Kolejnych trzech zabójstw, do których się przyznał, nie udało się udowodnić.

ZOBACZ TEŻ:

Zagłosuj

Czy jesteś za karą śmierci w przypadku morderstwa?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze