18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Triumf sprawiedliwości

Ksiądz pedofil przeniesiony do... aresztu. Kuria mu nie pomoże

27.05.2019  16:41
Ksiądz oskarżony o pedofilię trafił za kratki
Ksiądz oskarżony o pedofilię trafił za kratki Fot: Shutterstock

Proboszcz parafii w Ruszowie został zatrzymany przez policję, a teraz sad postanowił o zamknięciu go w areszcie. Duchowny oskarżony jest o molestowanie uczennicy.

Parafia pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie straciła w ostatnim tygodniu proboszcza. Ksiądz uniknął losu wielu swoich kolegów - nie przeniesiono go na inną parafię. Tym razem zadziałał wymiar sprawiedliwości - z plebanii wyprowadziła go policja.

Ksiądz miał w czasie wycieczki z dziećmi na basen, molestować jedną z uczennic. Rodzice dziewczynki o zdarzeniu zawiadomili odpowiednie służby. Później okazało się, że oskarżeń jest więcej - pojawiły się m.in w komentarzach pod filmem Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".

Ksiądz za kratkami

Sprawą księdza z Ruszowa zajęła się Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Duchowny został zatrzymany i postawiono mu zarzut dopuszczenia się "innych czynności seksualnych" wobec dziecka.

Prokuratura zweryfikowała zgłoszenie i zdecydowała o zatrzymaniu księdza z parafii w powiecie zgorzeleckim - powiedział rzecznik prokuratury Tomasz Czułowski.

Teraz o dalszych losach księdza zdecydował sąd w Jeleniej Górze. Oskarżony o pedofilię duchowny zostanie - w ramach środka zapobiegawczego - w areszcie przynajmniej przez najbliższe trzy miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Sprawę bada także kuria, nie podają jednak powodów swojego śledztwa.

logo Tu się dzieje