Seksskandal w Wałbrzychu. Ksiądz wysyłał uczniom erotyczne sms-y?

Redakcja
10.12.2018  12:39
wałbrzych szkoła ksiądz erotyczne sms-y
wałbrzych szkoła ksiądz erotyczne sms-y Fot: MONKPRESS/East News

Dyrekcja jednej ze szkół w Wałbrzychu złożyła doniesienie do prokuratury w sprawie księdza, który miał wysyłać do swoich uczniów nieprzyzwoite wiadomości. 

Ks. M. został zawieszony w pracy nauczyciela w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu po tym, jak jeden z 19-letnich uczniów pokazał dyrekcji erotyczne SMS-y, które rzekomo otrzymał od katechety. Podobne wiadomości miało otrzymać więcej uczniów.

Iwona Hnatiuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu poinformowała w rozmowie z wrocławską „Wyborczą”, że duchowny pracował w szkole od kilku lat.

Zawiesiłam go zgodnie z zapisami Karty Nauczyciela. Wynika to z przepisów i w podobny sposób postąpiłabym z każdym nauczycielem, wobec którego pojawiłyby się takie podejrzenia, bez względu na to, czy byłby to duchowny, czy nie – mówi Hnatiuk. (wrocław.gazetawyborcza.pl)

Dyrektorka palcówki złożyła już wniosek do pełnomocnika wojewody dolnośląskiego o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w stosunku do księdza M. Sprawę zgłoszono też do kuratorium oświaty i organu prowadzącego szkołę.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy „Wyborczej” ks. M. jest wikariuszem w wałbrzyskiej parafii pw. św. Józefa Robotnika. Ani kuria, ani kuratorium nie komentuje sprawy.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze