18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziecko urodziło się z 1,8 promila we krwi. Matka była kompletnie pijana

Redakcja
11.12.2018  11:30
pijana kobieta urodziła
pijana kobieta urodziła Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Policja i prokuratura zajmują się sprawą nietrzeźwej kobiety, która urodziła dziecko w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. Noworodek miał ponad 1,8 promila alkoholu we krwi – donosi TVN24.

W weekend na oddział położniczy szpitala w Skarżysku-Kamiennej trafiła rodząca 31-latka. Kobieta była kompletnie pijana. W jej organizmie stwierdzono prawie 2 promile alkoholu.

Jej córka urodziła się ponad miesiąc przed planowanym terminem. Jak wykazały badania, dziewczynka miała ponad 1,8 promila. Tuż po urodzeniu otrzymała kroplówkę nawadniającą. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawą zajmą się teraz policjanci i prokurator. Nieodpowiedzialnej matce grozi nawet 5 lat więzienia.

To już kolejny taki przypadek w ostatnich miesiącach. W czerwcu informowaliśmy o nietrzeźwej ciężarnej z Krapkowic w województwie opolskim. We krwi wcześniaka wykryto 2 promile alkoholu. 

ZOBACZ: Pijana matka urodziła wcześniaka. Miał 2 promile

logo Tu się dzieje