18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Był w „Zatoce Sztuki”

Skazany gwałciciel chwalił się, że „wie, co się stało z Iwoną”

28.12.2022  14:13
Czy ze sprawą związany jest "Krystek"?
Czy ze sprawą związany jest "Krystek"? Fot: Policja

W kontekście sprawy Iwony Wieczorek powrócił temat niesławnej „Zatoki Sztuki”, w której grasował skazany za gwałt mężczyzna znany jako „Krystek”. Później miał się on chwalić, że „wie, co stało się z Iwoną Wieczorek”.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Policja rozpoczęła działania w budynku dawnej „Zatoki Sztuki”, a teren lokalu został zabezpieczony. O niemal bezpośrednim, choć poszlakowym, związku Iwony Wieczorek z ludźmi z „Zatoki Sztuki” pisaliśmy tutaj. W tym lokalu działał również niejaki „Krystek”, skazany później za gwałt na nastolatce. Zresztą z sopocką dyskoteką głównie kojarzona jest właśnie postać Krystiana W., który stanął w centrum skandalu pedofilskiego w Trójmieście.

Czy to jednak „Krystek” winny jest porwania Iwony Wieczorek? A może ma na ten temat jakąś wiedzę?

Krystek” chwalił się, że wie, co stało się z Iwoną

Jak przypomina „Super Express”, w jednym z odcinków „Alarmu!” stacji TVP, możemy usłyszeć opinię jednego ze śledczych Michała W.

Krystek chwalił się później, że wie, co się stało z Iwoną

- mówił śledczy.

Trudno mi powiedzieć na sto procent, czy mogli się znać czy nie. Teoretycznie wszystko jest możliwe. Iwona raczej obracała się w towarzystwie swoich rówieśników. Nie osób takich, można powiedzieć, starszych od niej o 10 czy 15 lat

- skomentowała w „Alarmie!” Iwona Kinda-Wieczorek, mama zaginionej.

Sprawa „Krystka” i „Zatoki Sztuki”

Jak pisaliśmy, klub, w którym bawiła się Iwona Wieczorek w noc zaginięcia, to „Dream Club”, który należał do Marcina T., który później zbudował „Zatokę Sztuki”. W obu tych lokalach szefem ochrony był Wojciech Sz., ps. „Bolo”, z którym relację utrzymywał zatrzymany Paweł P., któremu postawiono zarzuty usuwania dowodów w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek.

W „Zatoce Sztuki” działał skazany gwałciciel „Krystek”, znany też jako „łowca nastolatek”. Oskarżony był on o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Dopuścić się miał m.in. gwałtów i współżycia z dziewczynkami poniżej 15 r.ż. Jego ofiarą, według prokuratury, miały paść 33 kobiety, z czego większość była niepełnoletnia.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także