Daniel M. zamurował żonę? Makabryczne morderstwo

Redakcja
10.01.2019  13:57
daniel m zabił zonę zwłoki w piwnicy

Policjanci z wydziału Archiwum X znaleźli zwłoki kobiety zamurowane w piwnicy. O zbrodnię podejrzewają męża zamordowanej - Daniela M. Ten jednak nie przyznaje się do winy.

To była zbrodnia prawie doskonała. Daniel M. zgłosił policji zaginięcie żony, twierdził nawet, że uciekła za granicę. Kilka lat później wystąpił o rozwód, a sześcioletnią córeczkę, na którą pobierał od państwa zasiłki, oddał na wychowanie swoim rodzicom. Sam zaś zamieszkał w swoim starym domu z nową partnerką.

Co rzeczywiście stało się z 20-letnią Angeliką? Kobieta przepadła bez wieści w 1998 roku - podaje TVN24. Zdaje się jednak, że nigdy nie opuściła rodzinnego domu. Jej ciało przez lata znajdowało się w jego piwnicy.

ZOBACZ:  Wykorzystywał radiowóz by wabić ofiary. Mundurowy zamordował ponad 80 kobiet

Makabryczna zbrodnia z Debrznie. Zwłoki kobiety w podłodze

Sprawa nigdy nie zostałaby pewnie rozwiązana, gdyby nie informator, który zasugerował policjantom z Gdańska, by przeszukali dom Daniela M. w Debrznie. Na miejsce udała się jednostka wyposażona w georadar, dzięki któremu wykryli zwłoki w posadzce piwnicy. Po rozkopaniu i przeprowadzeniu badań DNA okazało się, że to szczątki zaginionej Angeliki.

Daniel M., mąż, najprawdopodobniej udusił ją kablem elektrycznym. Następnie zwłoki swojej żony umieścił w torbie podróżnej, którą zakopał w piwnicy, a na miejscu ukrycia zwłok wylał posadzkę - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Proces Daniela M. toczyć się będzie w sądzie w Słupsku. W czasie pierwszej rozprawy sąd odrzucił wniosek obrońców mężczyzny o wyłączenie jego jawności. Danielowi M. grozi nawet dożywocie. Do winy jednak się nie przyznaje.

ZOBACZ TEŻ:  

  • Skatowana Polka we Włoszech. Mołdawianin omal jej nie zabił
  • Chciał pozbyć się zwłok żony z domu. Nagrał go monitoring
Czytaj także