18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Dżentelmeńska umowa"

Szok ws. Wieczorek. Paweł P. bez aresztu chociaż miał usuwać dowody

17.02.2023  20:10
Sprawa Iwony Wieczorek. Paweł P. bez aresztu, chociaż ma zarzuty
Sprawa Iwony Wieczorek. Paweł P. bez aresztu, chociaż ma zarzuty Fot: Facebook

Sprawa Iwony Wieczorek. Podejrzany Paweł P. nie trafił do aresztu chociaż ma zarzuty dotyczące usuwania dowodów kiedy zaginęła Iwona Wieczorek.

Iwona Wieczorek zaginęła prawie 13 lat temu. Dream Club, Zatoka Sztuki, znikające nagrania wideo, Krystek, porwanie… kolejne wątki i hipotezy są coraz bardziej szokujące. Niedawno zarzuty usłyszał Paweł P., który miał usuwać dowody w sprawie Iwony Wieczorek, m.in. kasować pliki z jej komputera po zaginięciu. Super Express ujawnia, że jeden z najważniejszych podejrzanych, chociaż nie wpłacił poręcznia, nie trafił do aresztu.

Paweł P. miał usuwać dowody w sprawie Wieczorek. Dlaczego jest na wolności?

Jak wyjaśnia Super Express, Paweł P. usłyszał zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw narkotykowych,  utrudniania postępowania karnego oraz usuwania śladów i dowodów oraz zacierania śladów przestępstwa. Miał też podawać nieprawdziwe informacje dotyczące sprawy Iwony Wieczorek. Sądziliście, że jedyny podejrzany w sprawie Iwony trafi do aresztu? Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze: dozór policji oraz zakazu opuszczania kraju. Zastosował również poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Okazuje się, że nawet bez wpłaty poręczenia, Paweł P. przebywa na wolności.

Jak podaje SE.pl, Paweł P. cieszy się wolnością, bo jego adwokat złożył zażalenie na postanowienie prokuratora.

Mecenas Krzysztof Woliński twierdzi, że w jego ocenie zebrany materiał dowodowy nie uprawdopodabnia popełnienia przestępstwa przez jego mocodawcę. O tym, czy krakowski sąd przyzna mu rację w sprawie wagi materiału dowodowego i sposobu zabezpieczenia, dowiemy się w przyszłym miesiącu – pisze natemat.pl.

W takiej sytuacji Paweł P. może mieć problem z wyasygnowaniem kwoty 50 tysięcy złotych na poczet kaucji – czytamy na „Dzienniku Śledczym”.

Adwokat Pawła P. wyjaśnił, że jego klient ma zakaz kontaktowania się z mediami. Nie jest to jednak zakaz oficjalny, a „dżentelmeńska umowa”. Pełnomocnik podejrzanego nie chce ujawnić żadnych innych informacji.

Źródło: Super Express, Natemat.pl, Dziennik Śledczy

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje