Co się stało z Iwoną Wieczorek? Policja wznawia poszukiwania. Mają nowy trop

Redakcja
18.12.2018  10:22
Iwona Wieczorek policja wznawia poszukiwania
Iwona Wieczorek policja wznawia poszukiwania Fot: Youtube.com/Lampart Group S.A/Facebook

Powraca sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja informuje o nowych ustaleniach i rozpoczyna poszukiwania w jednej z dzielnic Gdańska.

We wtorek 18. grudnia policjanci w Gdańsku rozpoczną poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek - podaje Radio Gdańsk. Śledczy informują, że w ramach nowych ustaleń chcą dokładnie sprawdzić kilka miejsc w jednej z dzielnic. Zaprzeczają przy tym, by w sprawie pojawiły się nowe wątki.

Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku powiedział, że policjanci będą "przeszukiwać pewien teren na obszarze Gdańska". Dodał przy tym, że nie jest to wynik nowych tropów i dowodów, a kontynuacji dotychczasowego śledztwa. Czynności zakończyć się mają jeszcze we wtorek.

Sprawa Iwony Wieczorek  - przepadła bez śladu po imprezie w Sopocie

Iwona Wieczorek zaginęła w lipcu 2010 roku po spotkaniu z przyjaciółmi. 19-latka nad ranem oddzieliła się od grupy znajomych i samotnie wyruszyła z Sopotu do Gdańska nadmorskim deptakiem. Do domu jednak nigdy nie dotarła, a od ośmiu lat śledztwo w jej sprawie nie przynosi żadnych rezultatów.

To oficjalnie umorzone zostało w 2012 roku. Funkcjonariusze przesłuchali około 300 świadków, wielokrotnie przeszukali nadmorskie plaże i wydmy, a także m.in. stawy i studzienki kanalizacyjne. W sprawę angażowali się nawet jasnowidze, a miejsca przez nich wskazane były dokładnie sprawdzane przez policję.

We wrześniu 2017 roku śledczy natrafili na nowe nagranie monitoringu, które miało pomóc ustalić tożsamość kolejnych świadków. W poszukiwania zaangażowali się także prywatni detektywi. Do tej pory jednak kobiety nie udało się znaleźć.

ZOBACZ TEŻ: Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Prywatni detektywi wpadli na trop

Przeczytaj więcej
Komentarze