18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Tajemniczy radiowóz"

Policjanci zamieszani w zaginięcie Iwony Wieczorek?

17.02.2023  21:06
Sprawa Iwony Wieczorek. Policjanci zamieszani w zaginięcie?
Sprawa Iwony Wieczorek. Policjanci zamieszani w zaginięcie? Fot: Facebook

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Czy w sprawę zamieszana jest policja? Nieżyjący dziennikarz śledczy Janusz Szostak zwraca uwagę, że tam gdzie zaginęła Iwona Wieczorek, krążył podejrzany radiowóz.

Sprawa Iwony Wieczorek. Została porwana? Zamordowana? Czy w sprawę mogą być zamieszani policjanci współpracujący z gangsterami z Sopotu i Zatoki Sztuki? Media przypominają, że Janusz Szostak w książce „Co się stało z Iwoną Wieczorek” zwracał uwagę na przejeżdżający policyjny radiowóz w miejscu gdzie zaginęła Iwona Wieczorek.

Zaginięcie Wieczorek i radiowóz. Przesłuchanie policjantów

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Przed godz. 3:00 widziano ją przed klubem w Sopocie. Następnie ruszyła pieszo do domu w dzielnicy Jelitkowo w Gdańsku. O godz. 4:12 nastolatka pojawiła się ostatni raz na monitoringu. Janusz Szostak, który zajmował się sprawą Iwony Wieczorek, zwrócił uwagę na policyjny radiowóz, który przejeżdżał w miejscu zaginięcia o godzinie 4:24.

Dziennikarz śledczy Janusz Szostak (zmarł w 2021 roku) w swojej książce pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek" zwrócił uwagę na tajemniczy patrol policji, który można dostrzec na zapisie monitoringu z dnia zaginięcia. Około godziny 4:24 widać policyjny samochód – pisze natemat.pl.

Co się stało z Iwoną Wieczorek? Policja ukrywa prawdę?

Były policjant Marek Siewiert również zwrócił uwagę na oznakowany radiowóz który przejechał deptakiem w kierunku, w którym szła Iwona Wieczorek i inne osoby. Nie jest pewien, czy załoga radiowozu została przesłuchana w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Natemat.pl doprecyzowuje, że zrobiono to dopiero w 2016 roku po informacjach ujawnionych przez Janusza Szostaka. Dziennikarz podkreślił, że nie ma wiedzy o tym jak wyglądało przesłuchanie i jakie ewentualne informacje o Wieczorek posiadali policjanci z radiowozu.

Policjanci odcinek w kierunku ul. Dąbrowszczaków przejechali poniżej 2 minut (przyjmując prędkość 30 km/h). Mogli zatem nie zauważyć Iwony, jeżeli skręciła w kierunku ul. Dąbrowszczaków  - wyjaśnił Siewiert. (natemat.pl)

Tymczasem pojawiają się informacje o policjantach, którzy mieli współpracować z Łowcą Nastolatek z Zatoki Sztuki.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje