18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odrzucono zażalenie

Sprawa Iwony Wieczorek. Sąd: Paweł P. jest prawdopodobnie WINNY

08.03.2023  12:01
Sąd: Paweł P. prawdopodobnie winny zarzucanych czynów
Sąd: Paweł P. prawdopodobnie winny zarzucanych czynów Fot: Materiały prasowe

Sytuacja dotycząca zatrzymania i postawienia zarzutów Pawłowi P. jest rozwojowa. Po tym, jak sąd w Krakowie odrzucił zażalenie Pawła P. na poręczenie, osoba z prokuratury udzieliła komentarza w mediach. Borchólski stwierdził, że sąd „ wskazał na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów”.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

W połowie grudnia policja zatrzymała i przetransportowała do Krakowa dwie osoby z kręgu znajomych Iwony Wieczorek. W tym jednego z głównych podejrzanych wśród dziennikarzy i internautów, Pawła P. Zatrzymany bawił się z Iwoną tej feralnej nocy, a także miał znajomości wśród sopockiej policji i lokalnego środowiska klubowego. Wiedział też, jak rozlokowane są w mieście kamery i wcześnie zaangażował się w poszukiwania.

Prokuratura Krajowa postawiła mu zarzut „utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa i podawanie nieprawdziwych informacji”. Pawłowi P. grozi obecnie areszt, jeśli nie wpłaci 50 tys. złotych poręczenia. Mężczyzna złożył zażalenie, ale sąd w całości odrzucił ten wniosek.

Paweł P. ma być winny zarzucanych czynów

Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej udzielił komentarza w sprawie ostatnich wydarzeń dotyczących Pawła P. Odniósł się do odrzucenia przez sąd zażalenia dotyczącego poręczenia majątkowego. Karol Borchólski wskazał, że zdaniem sądu jest „duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów".

Sąd nie uwzględnił zażalenia obrońcy i utrzymał w mocy stosowane przez prokuratora wobec Pawła P. środki zapobiegawcze. Wskazał tym samym na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów

- powiedział Borchólski w rozmowie z portalem i.pl.

Sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek 17 lipca 2010 roku zajmuje się obecnie słynne Archiwum X. W ostatnim czasie dokonano przeszukania terenu dawnej „Zatoki Sztuki” i badany jest wątek tajemniczej śmierci Artura W.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także