18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zasłużył sobie na to!

Strzelał do kota z wiatrówki. Teraz usłyszał wyrok

26.06.2019  14:33
Strzelał do kota z wiatrówki. Teraz usłyszał wyrok
Strzelał do kota z wiatrówki. Teraz usłyszał wyrok Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Zwyrodnialec strzelał do niewinnego kota z wiatrówki. To paskudne zachowanie sprawiło, że oprawca zwierzaka się doigrał - pójdzie do więzienia!

Brawa dla wymiaru sprawiedliwości! W końcu znęcanie się nad niewinnym stworzeniem nie uchodzi na sucho. Za cierpienia kota - jego oprawca pójdzie siedzieć. 

Sąd Rejonowy w Giżycku skazał na 4 miesiące więzienia Pawła S., który w garażu strzelał z wiatrówki do kota. Ponadto, sprawca został ukarany 8-letnim zakazem posiadania zwierząt oraz zobowiązano go do wpłaty 5 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia Brat Kot. 

Strzelał go kota z wiatrówki. Poniesie karę

O tym wyroku poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Co więcej, fakty w tej sprawie są całkiem ciekawe bowiem taki wyrok zaproponował sam oskarżony. 

Wyrok w tej wysokości zaproponował sam oskarżony, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Sąd przychylił się do wniosku oskarżonego, ponieważ uznał, że okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości, prokurator i pokrzywdzony nie sprzeciwili się uwzględnieniu wniosku, a cele postępowania zostaną osiągnięte mimo nieprzeprowadzenia rozprawy w całości - oznajmił rzecznik sądu.

Przypominamy, że sprawa wyszła na jaw, kiedy biednym zwierzęciem zajął się weterynarz. 38-letni sprawca zamknął kota w garażu i strzelał do niego wielokrotnie z wiatrówki, trafiając malucha śrutem kilkakrotnie w głowę i tułów. 

Wyrok w tej sprawie nie jest jeszcze prawomocny. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej