18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworna tragedia

Strzelanina w świątyni Świadków Jehowy. Wiele ofiar i rannych

10.03.2023  09:35
Strzelanina w Hamburgu
Strzelanina w Hamburgu Fot: DANIEL REINHARDT/AFP/East News

W czwartek wieczorem doszło do strzelaniny w Hamburgu. Niemieckie media podają, że w ataku na świątynię Świadków Jehowy zmarło osiem osób, a co najmniej osiem jest rannych.

Do strzelaniny doszło w czwartek wieczorem w sali modlitwy Świadków Jehowy w dzielnicy Alsterdorf w Hamburgu. Motywy mordercy nie są znane, a policja przekazuje, że zbrodni dokonano „w amoku”. Sprawca miał oddać 12 strzałów, a gdy przyjechała policja popełnił samobójstwo, jak podaje „Der Spiegel”.

Znaleźliśmy martwą osobę w domu kultury w Gross Borstel, która naszym zdaniem może być sprawcą. Aby wykluczyć udział innych sprawców, przeprowadzamy kontrole i zakrojone na szeroką skalę poszukiwania

- informuje policja.

Nie żyje osiem osób

Na miejscu pojawiły się jednostki specjalne i ewakuowały ludzi z budynku. Akcje na miejscu i zabezpieczenie okolicy trwały do trzeciej w nocy. Niemieckie media podają, że w ataku zmarło osiem osób i są „liczne ofiary”, których ma być co najmniej osiem. Wszyscy ranni mają rany postrzałowe i zostali przetransportowani do szpitala.

Kondolencje złożył prezydent Hamburga Peter Tschentscher.

Doniesienia z Alsterdorf / Gross Borstel są szokujące. Moje najszczersze kondolencje dla rodzin ofiar. Służby ratownicze intensywnie pracują nad wytropieniem sprawcy (sprawców) i wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia

- napisał prezydent miasta na Twitterze.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także