18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w Brześciu Kujawskim

Strzelanina w szkole. Uczeń otworzył ogień

27.05.2019  12:07
Strzelanina w szkole. Uczeń otworzył ogień
Strzelanina w szkole. Uczeń otworzył ogień Fot: Pexels

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim! Uczeń otworzył ogień i poważnie ranił 2 osoby.

Do dramatu doszło w Brześciu Kujawskim, w którym to miała miejsce strzelanina. Na tragiczny krok zdecydował się 18-letni były uczeń tej placówki. 

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim!

Strzelanina miała miejsce w szkole nr. 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. 18-letni Marek N. wszedł do placówki wychowawczej z bronią w ręku i ranił 2 osoby - woźną i uczennicę. Napastnik został obezwładniony przez pracownika szkoły i zatrzymany przez policję.

Ofiarom nastolatka natychmiast udzielono pomocy. Zostały one przewiezione do szpitali we Włocławku i Toruniu. 11-letnia uczennica miała rany ud i klatki piersiowej, woźna zaś cierpiała z powodu rany na brzuchu. Życiu ofiar nie zagraża w tej chwili niebezpieczeństwo.

Poza tym, że korzystał z broni palnej, Marek N. odpalił dwie petardy oraz wrzucił do budynku gaz. Według nieoficjalnych informacji - leczył się on psychiatrycznie. 

Urzędnicy poprosili rodziców dzieci uczących się w tej szkole o pilny odbiór dzieci z placówki. Na miejscu ma pojawić się Mikołaj Bogdanowicz - wojewoda kujawsko-pomorski. Funkcjonariusze próbują dowiedzieć się, co było motywem sprawcy.

logo Tu się dzieje