18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w imię ojca i syna

Krew polała się w kościele. "Wpadli w diabelską furię", pobili księdza

29.07.2019  08:38
Krew polała się w kościele. "Wpadli w diabelską furię", pobili księdza
Krew polała się w kościele. "Wpadli w diabelską furię", pobili księdza Fot: Shutterstock/Zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę w szczecinie doszło do ataku na księdza. Prałat Aleksander Ziejewski został pobity i raniony ostrym narzędziem.

Około godziny 17 w niedzielę doszło do ataku na księdza - podaje Radio Szczecin. Trzech mężczyzn wtargnęło do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela. Tam napadli na księdza.

Ksiądz pobity

Mężczyzna został poturbowany i raniony w policzek, napastnicy podobno okładali go różańcem. Trafił do szpitala, gdzie założono mu szwy. Poza nim ucierpiał też kościelny - również wymagał pomocy lekarzy.

Gdyby mnie trafił, to pewnie by zabił. Oni byli w jakiejś diabelskiej furii. Bluzgali, nie będę tego powtarzał. Kościelny próbował mnie zasłonić, też go uderzyli i ma szwy. Popychali panią zakrystiankę - powiedział TVP Info ksiądz Aleksander Ziejewski.  

Jak się okazuje, panowie chcieli dokonać "profanacji" - wymyślili sobie, że chcą odprawić mszę świętą, od księdza zażądali wydania ornatów. Sprawcy napaści są w rękach policji.

Przeczytaj więcej
Komentarze