Autobus wjechał na tory na czerwonym. Szokujące WIDEO

Redakcja
29.11.2018  15:29
Autobus komunikacji miejskiej na przejeździe kolejowym. Kierowca nie widział, że jedzie pociąg?
Autobus komunikacji miejskiej na przejeździe kolejowym. Kierowca nie widział, że jedzie pociąg? Fot: Facebook.com/Jazda Szczecin

Szczecin, komunikacja miejska i autobus na torach – mogło dojść do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym. W sieci pojawiło się szokujące wideo, na którym widać jak kierowca autobusu nr 59 wjechał na tory przy ulicy Świętojańskiej na Golęcinie.

Czerwono światło na przejeździe kolejowym nie wszystkich powstrzymuje. Tym razem brakiem rozwagi wykazał się kierowca autobusu miejskiego ze Szczecina. Jak podaje fakt.pl, 27 listopada w godzinach wieczornych, nie bacząc na widoczny nadjeżdżający pociąg oraz migający znak, wjechał na tory. Jadący za nim instruktor jazdy nagrał całe zdarzenie kamerą samochodową.

Nie wiadomo, czy Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ukarze kierowcę za jego lekkomyślność. Nie wystosowało jeszcze komentarza w tej sprawie.

Za świadome stworzenie zagrożenia powinien być natychmiast zwolniony – uważa Piotr. (Facebook.com/Jazda Szczecin)

Jak widać na nagraniu wideo, nie tylko kierowca autobusu zdecydował się przejechać przez tory na czerwonym świetle. Jeśli interesuje was, jak wygląda zderzenie samochodu z pociągiem, pisaliśmy o tym TUTAJ.

Autor nagrania opublikował dodatkowe wideo, będą uzupełnieniem pierwszego. Zastanawia się, czy rzeczywiście kierowca autobusu był aż tak bardzo nieodpowiedzialny, jak może się wydawać. Jego zdaniem prawdopodobnie podjął decyzję o zignorowaniu zakazu, widząc jak powoli jechał „przeładowany pociąg towarowy”. Mógł też ulec presji czasu i pasażerów. Nie usprawiedliwia go jednak, bo po drugim torze również mógł zbliżać się pociąg.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatek potrącony przez pociąg [WIDEO]

Szczecin. Autobus komunikacji miejskiej wjechał na tory

Przeczytaj więcej
Komentarze