18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nauczyciel uprawiał seks z uczennicą w szkolnym kantorku. Zajęła się nim prokuratura

Redakcja
03.12.2018  14:27
Nauczyciel uprawiał seks z uczennicą
Nauczyciel uprawiał seks z uczennicą Fot: AJ PHOTO/BSIP/EAST NEWS

16-letnia uczennica gimnazjum w Szczecinie poskarżyła się rodzicom, że jeden z nauczycieli wykorzystywał ją seksualnie. Do intymnej sytuacji miał doprowadzić w kantorku przylegającym do sali lekcyjnej.

Nauczyciel fizyki w szczecińskim gimnazjum został aresztowany po tym, jak jedna z uczennic oskarżyła go o molestowanie seksualne. Nastolatka powiedziała rodzicom, że 60-letni Wiesław P. zmusił ją do obcowania płciowego.

Tuż po zdarzeniu rodzice dziewczynki poinformowali o zajściu dyrekcję szkoły. Nauczyciel został natychmiastowo zawieszony w wykonywaniu zawodu i odsunięty od uczniów. Sprawą zajęła się zaś prokuratura.

Oskarżenia przeciwko Wiesławowi P. okazały się na tyle poważne, że został tymczasowo zatrzymany. W areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące.

W tej sprawie został zatrzymany mężczyzna, który usłyszał zarzuty. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż nadużył on zaufania pokrzywdzonej. Mężczyzna ten, na wniosek prokuratora, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. W chwili obecnej przebywa on w areszcie - powiedziała Radiu Szczecin rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - Jolanta Biranowska-Sochalska.

Jak udało się ustalić dziennikarzom serwisu Fakt24, aresztowanie nauczyciela poważnie wpłynęło na uczniów szczecińskiego gimnazjum. Młodzieży trzeba było zapewnić pomoc specjalistów. 

Aktualnie w szkole przebywa czterech psychologów – powiedział serwisowi Fakt24 Łukasz Kolasa z Urzędu Miasta.

Wiesław P. w szczecińskim gimnazjum pracował zaledwie 1,5 roku. Jak przyznają sami uczniowie, w czasie lekcji wielokrotnie słyszeli seksistowskie żarty i podszyte podtekstem erotycznym komentarze. Według nieoficjalnych ustaleń Fakt 24, ofiar mężczyzny może być więcej.

ZOBACZ TEŻ: Pobicie w szkole. Nauczyciel muzyki skatował ucznia

Czytaj także