18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Może trafić do więzienia

Tęczowa Matka Boska. Zatrzymano podejrzaną osobę

06.05.2019  16:43
Ktoś sprofanował Matkę Boską - podejrzana kobieta może trafić do więzienia
Ktoś sprofanował Matkę Boską - podejrzana kobieta może trafić do więzienia Fot: Twitter

Matka Boska Częstochowska w Płocku została sprofanowana. W mediach społecznościowych pojawił się jej wizerunek z tęczową aureolą. Jak poinformował szef MSWiA Joachim Brudziński, została zatrzymana kobieta podejrzana o stworzenie i rozpowszechnianie tej grafiki.

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płocku i Matka Boska Częstochowska z tęczową aureolą – taka grafika zaszokowała wierzące osoby pod koniec kwietnia. Ktoś naklejał ją w Płocku na toaletach i koszach na śmieci.

Podejrzana kobieta zatrzymana

Policja zatrzymała podejrzaną 51-letnią kobietę, w której mieszkaniu w Warszawie znaleziono kilkadziesiąt kopii kontrowersyjnej grafiki. Była namierzona przez policję już wcześniej, ale przebywała poza Polską. Zostaną jej postawione zarzuty obrazy uczuć religijnych i znieważenia publicznie przedmiotu czci religijnej, za co może dostać grzywnę lub trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Przedstawiono mi zarzut obrazy uczuć religijnych. Najpierw policjanci zapowiedzieli, że zostanę osadzona co najmniej na dobę, ale kiedy mój pełnomocnik zadzwonił do prokuratora, ten powiedział, że o niczym nie wiedział i ostatecznie zostałam zwolniona. Wcześniej zdjęto mi odciski palców i pobrano materiał biologiczny. Poczułam się jak kryminalistka - relacjonuje zatrzymana aktywistka. (wyborcza.pl)

Obywatele RP zamierzają bronić Elżbiety P. i zapowiadają, że również będą rozpowszechniać wizerunek "tęczowej Matki Boskiej". Do sprawy odniosła się także Marta Lempart z partii Wiosna. Jej zdaniem to "absurdalna próba wprowadzenia cenzury religijnej i sugestia,że tęcza to coś obraźliwego". Zapowiedziała, że w Polsce nie ma miejsca na cenzurę i homofobię.

Z transparentem z tym samym wizerunkiem będziemy się pojawiać w miejscu urzędowania pana Brudzińskiego. Panu Brudzińskiemu i prokuraturze należą się zaś wyrazy ubolewania, których jednak nie warto ubierać w żadne zwyczajowo przyjęte sformułowania. Nie – nie jesteśmy oburzeni. Panowie, zwyczajnie was pogięło, to się być może da jeszcze wyleczyć - zapowiadają Obywatele RP.

Kościelni funkcjonariusze rządzący Polską kazali dziś policji zatrzymać Elę. Za Maryjkę w tęczowej aureolce. W Polsce. W Europie. W 2019 roku. W związku z tym z całego serca zachęcam, namawiam i nakłaniam: udostępniajmy, kopiujmy, wysyłajmy, profilówkujmy oraz drukujmy i naklejajmy ten obrazek. 10 000 tęczowych Maryjek w 24h. Działamy - zaapelowała Marta Lempart z partii Wiosna Biedronia. (wyborcza.pl)

LGBT w kościele

W tej samej parafii tydzień wcześniej przy Grobie Pańskim umieszczono napisy „LGBT” i „gender”. Doszło do awantury w kościele. Jak doniosła Kaja Godek, odpowiedzialni za prowokację byli lokalny działacz partii Wiosna Roberta Biedronia i miejscowa nauczycielka języka polskiego działająca dla lewicowych organizacji.

To nie jedyny przypadek profanacji wizerunku Matki Boskiej. W sieci niedawno pojawiła się również, w ramach protestu przeciwko cenzurze w Muzeum Narodowym, tęczowa Maryja jedząca banana.

brudziński
Czytaj także
Przeczytaj więcej