18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ustalenia śledczych

„Tysiące śladów biologicznych” w Zatoce Sztuki! Należą do Wieczorek?

23.01.2023  09:10
Co znaleziono w "Zatoce Sztuki"?
Co znaleziono w "Zatoce Sztuki"? Fot: Materiały prasowe

Przeszukanie niesławnego klubu z Sopotu, „Zatoki Sztuki”, trwa już ponad miesiąc. Technik kryminalistyki ujawnił, że wewnątrz i na zewnątrz obiektu znaleziono „tysiące śladów biologicznych”.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Przeszukanie terenu dawnej „Zatoki Sztuki” trwa już ponad miesiąc. Przed zeszłorocznymi świętami śledczy zabezpieczyli obiekt, otoczyli go taśmą i rozpoczęli pracę nad szukaniem śladów najprawdopodobniej w związku ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Do pracy zaangażowano nurka, psy tropiące, wykrywacze metalu i laboratorium kryminalistyczne.

Zabezpieczenia terenu dokonano na zlecenie krakowskiego Archiwum X, które prowadzi sprawę Iwony Wieczorek. Wciąż nie są podawane żadne szczegóły i wnioski z pracy na terenie „Zatoki Sztuki”. Jednakże portal TVN24 dotarł do technika kryminalistyki, który uchylił rąbka tajemnicy.

Tysiące śladów biologicznych”

Portal TVN24 ujawnił informacje przekazane im anonimowo przez pracującego przy sprawie technika kryminalistyki. Wyjaśnił on, co dzieje się na terenie obiektu i co znaleźli śledczy. Technik twierdzi, że przesiewanie piasku miało na celu odkrycie przedmiotów, na których znaleźć można by próbkę śliny – niedopałków czy ubrań. Zapytano go również o sprawdzanie studzienek kanalizacyjnych i używanie lamp UV.

Można tak namierzyć ślinę, spermę i inne wydzieliny, takie jak pot czy łój. Należy na pomocą wymazówki pobrać próbkę i zabezpieczyć do dalszych badań. Żeby namierzyć włosy, korzysta się z jasnego, silnego światła reflektorów, czasami używa się taśmy samoprzylepnej. Podobnie szuka się też śladów paznokci. Odpryski lakieru z paznokci umieszcza się w pojemniczkach wyłożonych miękkim materiałem i tak „się jedzie” centymetr po centrymetrze, godzina po godzinie

- mówił anonimowy technik portalowi TVN24.

Stwierdził on również, że ślady znalezione na terenie „Zatoki Sztuki” należy liczyć w setkach, jeśli nie w tysiącach. Czy któreś z nich należą do Iwony Wieczorek? Musimy czekać na potwierdzenie ze strony Archiwum X.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także