18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niewyobrażalne okrucieństwo

Utopił 8 szczeniąt. Oblicze bestialstwa na polskiej wsi

Malwina Kossela
16.05.2019  14:43
Utopił 8 szczeniąt. Oblicze bestialstwa na polskiej wsi
Utopił 8 szczeniąt. Oblicze bestialstwa na polskiej wsi Fot: Facebook/Przytulisko w Łukcie

Mieszkaniec polskiej wsi utopił 8 niewinnych, żywych zwierząt. Szczenięta straciły życie, gdyż, jak twierdzi podejrzany o popełnienie tego przestępstwa: "tak się robi". Oto prawdziwe oblicze bestialstwa, do jakiego dochodzi dosłownie pod naszym nosem.

Skupieni na modnych dietach, ochronie zwierząt i natury, nie zauważamy bestialstwa, które wciąż ma miejsce pod naszym nosem. Podczas, gdy co niektórzy z nas mięso zastępują chipsami z jarmużu, by uchronić niewinne stworzenia od cierpienia - na polskich wsiach dalej dochodzi do scen rodem z najgorszych i najbardziej przerażających horrorów.

Szczenięta straciły życie w strasznych okolicznościach

38-letni mieszkaniec gminy Łukta został zatrzymany po tym, jak utopił 8 szczeniąt. Tuż po oszczenieniu się jego suczki spakował bezbronne maluchy do torby, obciążył ją kamieniami i wrzucił do wody. Szczenięta straciły życie w męczarniach. Zatrzymany podejrzany był w momencie schwytania go przez policję znajdował się pod wpływem alkoholu. Stan jego suczki pozostawiał wiele do życzenia.

Suczka była zaniedbana i trzymana w bardzo złych warunkach. Nie mogliśmy pozwolić, aby tam została, dlatego wnioskowaliśmy o odebranie psa właścicielowi. Dzięki szybkiej reakcji wójta i schroniska psina jest już bezpieczna - relacjonowała sierż. szt. Anna Balińska, oficer prasowy KPP w Ostródzie.

W środę właściciel suczki usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami oraz znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Sam podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, jakby tego było mało - w jego oczach nie zrobił absolutnie niczego złego!

Tak się robi na wsiach - powiedział policjantom. Z rozbrajającą szczerością przyznał również, że gdy wrzucił do wody szczenięta, te były żywe.

Za popełnione przestępstwo zwyrodnialcowi grozi nawet do 5 lat więzienia. Dejzi, czyli matka utopionych szczeniąt znajduje się już w Przytulisku w Łukcie. Jest w bardzo złym stanie, ale pod opieką dobrych ludzi - szybko dojdzie do siebie.

Jest wygłodzona, ma zapalenie listwy mlecznej, setki pcheł, kleszczy, biegunkę, wymioty... Na razie jest decyzja o tymczasowym zabezpieczeniu psa, więc dopóki nie zostanie jej właścicielowi udowodniona wina o znęcanie się nad Dejzi, nie szukamy domu dla niej. Jeśli właściciel dobrowolnie zrzeknie się psa, wtedy wysterylizujemy suczkę, doprowadzimy ją do zdrowia i będziemy szukać jej nowego domu - mówiła dla portalu Wirtualna Polska Beata Olszewska z rzeczonego Przytuliska.

Biorąc pod uwagę, że słowa podejrzanego mogą być prawdą i takie zjawisko faktycznie występuje na wsiach powszechnie, warto zachować ostrożność i zwrócić większą uwagę na naszych braci mniejszych. Może dzięki temu jakieś inne szczenięta będą miały szczęśliwe życie, zamiast piekielnej śmierci.

Dejzi i jej nieszczęsne, utopione szczenięta

Matka utopionych szczeniąt, suczka Dejzi
Nieszczęsne, utopione szczeniaczki
Przeczytaj więcej
Komentarze