Matka utopiła i spaliła 4-letnią Amelię. Sąd zdecydował: nie trafi za kratki

Redakcja
19.12.2018  13:51
Matka utopiła i spaliła córkę
Matka utopiła i spaliła córkę Fot: Twitter

38-letnia Carla Ann Harris utopiła swoją córeczkę, a później spaliła jej zwłoki. Decyzją sądu kobieta nie trafi do więzienia - biegli uznali ją za niepoczytalną.

W czerwcu 2018 roku 38-letnia Carla Ann Harriss dokonała zbrodni, którą przez kolejne miesiące żyła cała Wielka Brytania. Kobieta, która w momencie zdarzenia była pod wpływem amfetaminy, utopiła swoją 4-letnią córkę Amelię, a później podpaliła jej zwłoki.

Szczątki dziecka matka zawinęła w prześcieradło i wyniosła do ogrodu. Tam, na stoliku kawowym, odnalazł je nastoletni brat zamordowanej dziewczynki.

Policję na miejsce zdarzenia wezwali sąsiedzi, którzy usłyszeli przeraźliwy krzyk chłopca. W czasie zatrzymania matka dzieci nie stawiał oporu, miała nawet powiedzieć jednemu z funkcjonariuszy, że to aniołowie kazali jej zabić córeczkę.

Jak podaje serwis "Independent", kobietą zajęli się biegli psychiatrzy, którzy u 38-latki zdiagnozowali schizofrenię paranoidalną. To zaważyło na decyzji sądu w Newport, który w poniedziałek uznał ją za niepoczytalną.

Brytyjka nie trafi do zakładu karnego i najprawdopodobniej zostanie umieszczona w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

ZOBACZ TEŻ: Zabiła synka bo płakał. Nie pójdzie do więzienia

Przeczytaj więcej
Komentarze