Ksiądz nękał byłą kochankę - żonę organisty. Jest wyrok

Redakcja
21.12.2018  14:54
Wałbrzych. Ksiądz nękał byłą kochankę
Wałbrzych. Ksiądz nękał byłą kochankę Fot: MONKPRESS/East News

Powraca sprawa księdza z Wałbrzycha oskarżonego o nękanie żony organisty, z którą wcześniej miał romans. O sprawie pisała jako pierwsza „Gazeta Wyborcza”. W środę w Sądzie Okręgowym w Świdnicy zapadł prawomocny wyrok w sprawie.

45-letniemu duchownemu z Wałbrzycha groziło nawet do trzech lat więzienia, ale w październiku sąd pierwszej instancji warunkowo umorzył postępowanie na okres próby dwóch lat. Pokrzywdzonej ksiądz miał wypłacić nawiązkę w wysokości 1 tys. zł. Ale zarówno pokrzywdzona, jak i prokurator wnieśli apelację. Została rozpatrzona 19 grudnia.  

Jak donosi TVN24, Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał apelację za bezzasadną, utrzymując tym samym wyrok sądu pierwszej instancji. Co więcej, żona organisty musi teraz opłacić wynagrodzenie obrońcy swojego byłego kochanka. Skąd taki wyrok? Tego nie wiadomo - z uwagi na dobro kobiety i księdza, sędzia wyłączył jawność uzasadnienia wyroku.

Ksiądz nękał żonę organisty

Sprawa ma swoje początki jeszcze w 2011 roku, gdy do parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Wałbrzychu trafił jako wikary ks. Piotr M. Tam poznał organistę i jego żonę. Między dwojgiem niespodziewanie zaiskrzyło, a w związku z płomiennym romansem kobieta złożyła wniosek o separację. Po 2 latach zdecydowała się jednak wrócić do męża. To nie spodobało się duchownemu. Zaczął ją nękać, grozić jej i poniżać.

Sytuacja miała trwać od grudnia 2015 do czerwca 2016 r. Jak dowiedziała się „GW”, ks. Piotr M. nie pełni już posługi w Wałbrzychu. W czerwcu został administratorem kościoła pw. św. Mikołaja w niewielkim Kaczorowie koło Bolkowa.

Przeczytaj więcej
Komentarze