Ksiądz oskarżony o nękanie żony organisty. Wcześniej mieli romans

Redakcja
03.12.2018  15:16
ksiądz romans
ksiądz romans Fot: MONKPRESS/East News

Duchowny z Wałbrzycha został oskarżony o nękanie żony organisty z parafii, w której pracował. Wcześniej ksiądz miał mieć z nią romans.

Wszystko zaczęło się w 2011 roku, gdy do parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Wałbrzychu trafił jako wikary ks. Piotr M. 45-letni dziś duchowny poznał tam organistę i jego żonę, do której wyjątkowo szybko się zbliżył.

Między dwojgiem niespodziewanie zaiskrzyło, a w związku z płomiennym romansem kobieta złożyła wniosek o separację. Po 2 latach zdecydowała się jednak wrócić do męża. To wtedy Piotr M. zaczął ją nękać, grozić jej i poniżać.

Dzwonił do niej i wysyłał wiadomości, przez co wzbudził u niej uzasadnione poczucie zagrożenia - mówi Marcin Witkowski, szef wałbrzyskiej prokuratury rejonowej. (wroclaw.wyborcza.pl)

Sytuacja miała trwać od grudnia 2015 do czerwca 2016 r. Żona organisty postanowiła złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Piotrowi M. groziły 3 lata pozbawienia wolności, ale sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres próby dwóch lat. Pokrzywdzonej ksiądz miał wypłacić nawiązkę w wysokości 1 tys. zł. Zarówno pokrzywdzona, jak i prokurator wnieśli apelację.

Jak dowiedziała się „GW”, ks. Piotr M. nie pracuje już w Wałbrzychu. W czerwcu został administratorem kościoła pw. św. Mikołaja w niewielkim Kaczorowie koło Bolkowa.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz uprawiał seks z nastolatką "w ramach pokuty"

Przeczytaj więcej
Komentarze