18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mogą go sądzić jak dorosłego

Masakra w szkole w Warszawie. 15-letni nożownik dostanie dożywocie?

11.05.2019  12:08
15-letni nożownik może być sądzony jak dorosły
15-letni nożownik może być sądzony jak dorosły Fot: Piotr Molecki/East News

15-letni uczeń warszawskiej szkoły może być sądzony jak osoba dorosła. Prokuratura wnioskuje o karę dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek w szkole im. Króla Maciusia w warszawskim Wawrze doszło do ataku nożownika. Sprawcą okazał się jeden z uczniów placówki, ofiarą, jego szkolny kolega.

Według nieoficjalnych doniesień, do tragedii doszło w wyniku awantury o pieniądze. Ofiara miała zalegać ze spłatą długu 1500 złotych za dopalacze.

15-letni nożownik na przerwie między lekcjami miał wielokrotnie godzić nożem kolegę z III klasy gimnazjum. Chłopiec mimo reanimacji zmarł.

Dożywocie dla 15-latka

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe. Prokurator skierował do Sądu Okręgowego wniosek o sądzenie młodocianego sprawcy jak osoby dorosłej. Jeżeli sędzia się do niego przychyli, 15-latkowi grozi za zabójstwo nawet dożywocie.

Nożownik przebywa obecnie w Policyjnej Izbie Dziecka. Później najprawdopodobniej zostanie osadzony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Osoby w jego wieku mogą być sądzone jako dorosłe tylko w szczególnych przypadkach. Teraz chłopcem zajmie się sąd rodzinny.

Przeczytaj więcej
Komentarze