18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyciągają pomocną dłoń

Samotne Boże Narodzenie? Policja: "Zaopiekujemy się nimi na święta"

20.12.2019  10:21
Samotne Boże Narodzenie? Policja: "Zaopiekujemy się nimi na święta"
Samotne Boże Narodzenie? Policja: "Zaopiekujemy się nimi na święta" Fot: Policja

Policja z Warszawy wystosowała ważny apel: nikt nie powinien spędzać świąt samotnie. Co w związku z tym? Wszystkich osamotnionych przestępców przygarną pod swój dach na Boże Narodzenie.

Idą święta, na całym świecie ubierane są choinki, coraz mocniej pachnie bożonarodzeniowymi potrawami, a ludzie gromadzą się z bliskimi. Niestety - niektórzy zostają samotni. A tym pomóc chce warszawska policja.

W czwartkowy wieczór wystosowali bardzo ważny komunikat. W nim apelują do obywateli, by dali im znać, czy nie mają informacji o trzech samotnikach - panach przestępcach, poszukiwanych listami gończymi. Wszak i im należy się na święta towarzystwo.

Nikt nie powinien spędzać świąt samotnie i w ukryciu. Jeżeli masz informacje na temat miejsc pobytu poszukiwanych Mariusza Korniłowicza vel Noah Rosenkranz, Marka Kulikowskiego lub Pawła Załęskiego daj nam znać!

- apelują.

W dalszej części zapewniają, że zrobią co w ich mocy, by panowie mieli piękne Boże Narodzenie.

Skontaktujemy ich ze Świętym Mikołajem, a gdyby nie miał dla nich prezentów, sami zaopiekujemy się nimi na święta. Zapewniamy anonimowość. Można dzwonić lub napisać mail. Nasze renifery dojadą w każde miejsce

- czytamy w komunikacie, który pojawił się także w mediach społecznościowych policji.

Samotni przestępcy

Samotni panowie to poważni przestępcy, jeden z nich poszukiwany jest za zabójstwo!

Paweł Załęski miał zamordować "w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem" (art. 148 par. 2, pkt. 2). Mariusz Korniłowicz vel Noah Rosenkranz to znany fałszerz, który przez lata podawał się za izraelskiego profesora, a poszukiwany jest przez policję za przywłaszczenie. Marek Kulikowski policji podpadł kradzieżą z włamaniem i oszustwami.

Czytaj także