18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmierć Fabiana Zydora

Wielki przełom ws. morderstwa 17-latka. Policja zatrzymała trzy osoby

27.03.2023  16:51
Wielki przełom w sprawie zabójstwa 17-letniego Fabiana
Wielki przełom w sprawie zabójstwa 17-letniego Fabiana Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER, Facebook

Policja poinformowała, że dokonała zatrzymania trzech osób w związku z morderstwem 17-letniego Fabiana Zydora w 2016 roku.

Wielkopolska policja poinformowała, że dokonała przełomu w sprawie śmierci 17-letniego Fabiana Zydora w 2016 roku. Sprawcy zabójstwa mieli ukryć ciała chłopca i zacierać ślady zbrodni. Zatrzymano trzy osoby podejrzane w tej sprawie.

Do tragedii doszło w 2016 roku, gdy 17-latek wracał samotnie do domu po imprezie w jednym z domów w swojej rodzinnej miejscowości. „Po wyjściu ze spotkania nie dotarł już do swojego domu, oddalonego o kilkaset metrów. Wszelki ślad po nim zaginął”, podawała policja. Jego ciała nie odnaleziono.

Przełom w sprawie Fabiana Zydora

Teraz jednak dokonano wielkiego przełomu w sprawie zaginięcia 17-letniego Fabiana. Uznano, że chłopak został zamordowany i zidentyfikowano prawdopodobnych sprawców zbrodni.

Zebrane przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły wytypować podejrzanych. Okazało się, że to mieszkańcy miejscowości Pyzdry znajdującej się niedaleko TarnowejDały podstawę do przedstawienia podejrzanym zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Na wniosek policjantów i prokuratorów zostali oni aresztowani przez sąd. Grozi im kara nawet dożywotniego więzienia

- informuje policja.

W sprawie zatrzymano trzy osoby – młodych mężczyzn.

30 października 2016 r. przyjechali do Tarnowej i szukali Fabiana. To oni późnym wieczorem dobijali się do bramy posesji, gdzie mieszkał Fabian. Poszli potem do centrum wsi, gdzie natknęli się na Fabiana wracającego do domu". "Chwilę wcześniej wyszedł z domu znajomego, z imprezy. Został przez sprawców napadnięty i zamordowany. Wywieźli go z Tarnowej samochodem. Dla zatarcia śladów zbrodni ciało ukryli

- powiedział Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Okazało się, że zatrzymane osoby to notowani przestępcy, którzy teraz odbywali kary więzienia za inne przewinienia. Wcześniej aresztowano ich za m.in. uprowadzenie człowieka. Dlatego zatrzymania w sprawie śmierci 17-letniego Fabiana Zydora odbyły się w zakładach karnych.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także