18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Coraz bliżej końca?

WIELKI PRZEŁOM ws. Iwony Wieczorek! Podejrzany może trafić DO ARESZTU!

09.01.2023  09:37
Areszt dla Pawła P.?
Areszt dla Pawła P.? Fot: Materiały prasowe

Znajomego, z którym Iwona Wieczorek bawiła się w noc zaginięcia, Pawła P., zatrzymano w połowie grudnia i postawiono mu zarzuty. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarza śledczego, podejrzany miał jednak nie wpłacić poręczenia wyznaczonego przez sąd i grozi mu teraz areszt.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

W połowie grudnia Paweł P. został zatrzymany w związku ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Postawiono mu wówczas zarzut utrudniania śledztwa i usuwania dowodów. Usłyszał także zarzuty posiadania narkotyków (chodzi prawdopodobnie o niewielkie ilości marihuany).

Choć minęło już ponad 12 lat od wydarzeń z Gdańska, gdy 19-letnia dziewczyna rozpłynęła się w powietrzu, sprawa wciąż jest żywa, a ostatnio trafia znów na pierwsze strony portali informacyjnych. Teraz głównie z powodu przeszukania „Zatoki Sztuki” oraz śmierci Patryka Kalskiego.

Paweł P. trafi do aresztu?

Według dziennikarza z „Dziennika Śledczego”, Dawida Burzackiego, nie zostały wpłacone pieniądze, które sąd wyznaczył jako poręczenie majątkowe (kaucję) wobec Pawła P. Zatrzymany miał wpłacić 50 tys. złotych, aby uniknąć pobytu w areszcie.

Dawid Burzacki rozmawiał z adwokatem Pawła P., mecenasem Krzysztofem Wolińskim, i dowiedział się, że „kaucja nie została wpłacona, ponieważ w całości zaskarżył postanowienie prokuratury w przedmiocie stosowania środków zapobiegawczych.”

Adwokat nie zgadza się z decyzją Prokuratora, twierdząc, że w jego ocenie zebrany materiał dowodowy nie uprawdopodabnia popełnienia przestępstwa przez jego mocodawcę. W związku z powyższym złożył zażalenie na decyzję Prokuratora. Teraz o wadze materiału dowodowego i sposobie zabezpieczenia postępowania zdecyduje krakowski Sąd. Mecenas Krzysztof Woliński, nie zna jeszcze terminu rozpoznania zażalenia

- podaje „Dziennik Śledczy”.

W dzienniku pojawia się także informacja, że brak wpłacenia stosownego poręczenia może być związany z problemami finansowymi Pawła P. i jego partnerki. Mają oni mieć długi nawet rzędu 300 tys. złotych. Niewpłacenie kaucji może teoretycznie skończyć się tymczasowym aresztem.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz pod tym linkiem.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje