18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe technologie

Wielki zwrot akcji ws. Iwony Wieczorek?! Wiemy, co teraz robi Archiwum X

22.09.2023  10:39
Archiwum X - nowe informacje ws. Iwony Wieczorek
Archiwum X - nowe informacje ws. Iwony Wieczorek Fot: Materiały prasowe

Jak podaje portal i.pl, krakowskie Archiwum X, które zajmuje się sprawą Iwony Wieczorek, skorzysta teraz z nowych technologii w swoim śledztwie. Co to oznacza?

Co się stało z Iwoną Wieczorek? Sprawa Iwony Wieczorek wróciła na pierwsze strony przysłowiowych gazet i znowu wzbudza olbrzymie zainteresowanie Polaków. W grudniu policja weszła do budynku dawnej „Zatoki Sztuki”, a zarzuty utrudniania śledztwa postawiono Pawłowi P., jednemu z głównych podejrzanych. Od lat pojawiały się bowiem doniesienia o jego podejrzanym zachowaniu oraz o kontaktach zarówno z sopockim półświatkiem przestępczym, jak i sopocką policją.

Sprawą Iwony Wieczorek od 2019 roku zajmuje się krakowskie Archiwum X, które specjalizuje się w beznadziejnych sprawach z przeszłości. Chodzi o jednostkę pracującą przy Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamencie do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Teraz portal i.pl ujawnił nowe informacje związane ze sposobem działania śledczych.

Zwrot ws. Iwony Wieczorek? Archiwum X wykorzysta nowe technologie

Jak podaje portal i.pl, Archiwum X wykorzysta nowe technologie i wiedzę najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych. Mowa jest też o „niestandardowych sposobach badania dowodów i nieszablonowym sposobie podejścia do ich oceny”, choć nie jest całkiem jasne, co to oznacza.

Prokuratorzy z Archiwum X podejmą czynności zmierzające do szczegółowego odtworzenia i ustalenia przebiegu zdarzeń - informuje Prokuratura Krajowa portal i.pl.

Ze względu na dobro postępowania nie udzielono jednak więcej informacji. Jasne jest jednak, że Archiwum X niezmiennie ciężko pracuje nad rozwiązaniem najgłośniejszej sprawy kryminalnej ostatnich kilkunastu lat w Polsce. Co będzie dalej w sprawie Iwony Wieczorek i czy możemy spodziewać się tak szeroko zakrojonych działań, jak na przełomie 2022 i 2023 roku?

Sprawa Iwony Wieczorek – co się stało z zaginioną 19-latką?

Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 roku, gdy wracała samotnie z imprezy w sopockim „Dream Clubie”, dyskotece, która należała do późniejszego właściciela „Zatoki Sztuki”, która w 2015 roku stanęła w centrum pedofilskiego skandalu. Skazany gwałciciel „Krystek” miał nawet mówić jednej ze swoich ofiar, że zrobi z nią to, co stało się z Iwoną Wieczorek. Innym tropem ws. zaginięcia Iwony Wieczorek jest grupa jej znajomych, z naciskiem na Pawła P. Duże podejrzenia wzbudza także Patryk G., były partner i zarazem kuzyn Iwony, który przyznał się do kłamstw w zeznaniach i który na kilka dni opuścił miasto tuż po zaginięciu byłej partnerki.

Sprawa do dziś nie została rozwiązana, a jako winnych takiej sytuacji wskazuje się policjantów, którzy nie prowadzili początkowo sprawy z odpowiednią skrupulatnością. Skala błędów sopockiej policji była tak duża, że Archiwum X wzięło ich w pewnym momencie pod lupę.

Przeczytaj więcej informacji na temat sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje