18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policjanci brutalnie pobili 82-latkę. Jest wyrok w głośnej sprawie

Redakcja
10.12.2018  11:48
Policjanci brutalnie pobili 82-latkę
Policjanci brutalnie pobili 82-latkę Fot: youtube.com/Super Express

Zapadł wyrok w sprawie policjantów oskarżonych o pobicie starszej kobiety. Sąd uznał funkcjonariuszy za winnych przekroczenia uprawnień. Wymierzył im kary w zawieszeniu – donosi wrocławski oddział Gazety Wyborczej.

Sprawa dotyczy wydarzeń z grudnia 2015 roku. Policjanci interweniowali w sklepie Biedronka przy ul. Strzegomskiej, gdzie 82-letnia wówczas kobieta dopuściła się kradzieży… ogórka i serka. Sprawa wyszła na jaw w lipcu 2017 roku, gdy „Super Express” dotarł do nagrania z zaplecza sklepu.

ZOBACZ: Policjanci z Wrocławia pobili staruszkę w Biedronce [WIDEO]

Na filmie widać, jak funkcjonariusze brutalnie szarpią staruszkę. Lidia S. zakłada rękawiczki i uderza kobietę w twarz. Gdy ta próbuje się bronić, Piotr L. przytrzymuje ją, a następnie razem z koleżanką wykręca starszej pani ręce i zakłada kajdanki. Po ujawnieniu nagrania prokuratura postawiła policjantom zarzuty, a komendant zwolnił ich ze służby. 

Policjanci pobili staruszkę. Jaki wyrok?

Jak ustaliła GW, podczas procesu policjanci tłumaczyli, że to staruszka „pluła, gryzła, wymachiwała rękami”. Lidia S. przekonywała też, że nie była to jej pierwsza interwencja w sprawie tej kobiety. Dodawała, że rękawiczki założyła dla swojego bezpieczeństwa.

Mam troje dzieci, a ludzie różne rzeczy noszą przy sobie. Ta pani na przykład słynie z tego, że w torebce albo kieszeniach nosi swoje odchody – mówiła Lidia S. (wroclaw.gazetawyborcza.pl)

Policjanci nie przyznali się do winy. Sąd we Wrocławiu, opierając się na nagraniu z monitoringu, uznał jednak, że takie zachowanie byłych funkcjonariuszy to przekroczenie uprawnień i działanie nieadekwatne do sytuacji. Wymierzył im kary 8 miesięcy i 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok jest nieprawomocny.

ZOBACZ TEŻ: Śmiertelne pobicie w SKM w Gdyni

Czytaj także