18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zapadł wyrok

Policjanci skazani. Pójdą siedzieć za śmierć Igora Stachowiaka

21.06.2019  15:42
Policjanci skazani za śmierć Igora Stachowiaka
Policjanci skazani za śmierć Igora Stachowiaka Fot: Leszek Kotarba/East News

We Wrocławiu zapadł wyrok w głośnej sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Policjanci, którzy znęcali się nad mężczyzną, zostali w końcu skazani.

25-letni Igor Stachowiak zmarł po tym, jak zatrzymała go policja, 15 maja 2016 roku. Mężczyzna został kilkukrotnie rażony paralizatorem na posterunku Wrocław Stare Miasto.

Proces policjantów, oskarżonych o przekroczenie uprawnień, skończył się dopiero w piątek 21 czerwca 2019 roku - trzy lata po śmierci mężczyzny. Mundurowi zostali skazani.

Policjanci trafią za kraty

Jak donosi reporterka Radia ZET, Grażyna Wiatr, jeden z policjantów - Łukasz R, który użył paralizatora - usłyszał wyrok 2,5 roku więzienia. Pozostali oskarżeni w sprawie - Paweł G., Paweł P. oraz Adam W. - zostali skazani na 2 lata pozbawienia wolności.

Czemu tak mało? Prokuratura nie znalazła przesłanek do postawienia mundurowym zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci. Policjanci byli sądzeni za znęcanie się nad zatrzymanym i przekroczenie uprawnień.

Przeczytaj więcej
Komentarze