18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to nie gaz

Potężny wybuch w Częstochowie. Bracia produkowali bomby?

10.08.2019  12:37
Potężny wybuch w Częstochowie. Bracia produkowali bomby?
Potężny wybuch w Częstochowie. Bracia produkowali bomby? Fot: Shutterstock

W piątek w Częstochowie doszło do wybuchu w którym ucierpiało dwóch mężczyzn. Po wstępnych oględzinach śledczy wykluczyli eksplozję gazu.

Dwaj bracia (31 i 33 lata) zostali ranni w wyniku eksplozji w mieszkaniu w dzielnicy Północ. W bloku przy ulicy Sosabowskiego, około godziny 21 w piątek 9 sierpnia, nastąpiła eksplozja. Jak się okazuje, wbrew wstępnym podejrzeniom, nie chodziło o wyciek gazu.

Materiały wybuchowe

Śledczy podają, że dwaj bracia byli w posiadaniu materiałów wybuchowych. Prawdopodobnie konstruowali ładunek, mieszając ze sobą różne chemikalia. Informacje te potwierdza oficer prasowa Sabina Chyra-Gieryś.

Policja zbada teraz, czy swojego wytworu mogli chcieć użyć do działalności przestępczej.

Bracia w szpitalu

Obaj mężczyźni w wybuchu zostali ranni. Jeden z nich stracił ręce. Młodszy jest w ciężkim stanie i walczy o życie.

Badamy okoliczności w jakich doszło do wybuchu. Dwie osoby zostały poszkodowane. Na miejscu ewakuowano 30 mieszkań. W tym momencie oczekujemy na przyjazd grupy pirotechnicznej z Katowic  - mówiła wieczorem posiadaniu materiałów wybuchowych. Prawdopodobnie konstruowali ładunek, mieszając ze sobą różne chemikalia. Informacje te potwierdza oficer prasowa Sabina Chyra-Gieryś dziennikarzom miejska.info.

W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, miało znajdować się w piątkowy wieczór aż 6 osób, w tym dziecko. Na szczęście poza braćmi, nikt nie ucierpiał - podaje "Dziennik Zachodni".

Przeczytaj więcej
Komentarze