18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co odkryto?

Wyniki poszukiwań ws. McCann! Są "konkretne dowody" na jej śmierć

01.06.2023  12:08
Są "konkretne dowody" na śmierć Madeleine McCann
Są "konkretne dowody" na śmierć Madeleine McCann Fot: FILIPE AMORIM/AFP/East News, Instagram

Niemiecka policja opublikowała wyniki poszukiwań ws. Madeleine McCann, które przeprowadzono przy tamie na rzece Arade.

Niemiecka policja przeprowadziła poszukiwania ciała lub przedmiotów należących do zaginionej w 2007 roku Madeleine McCann. Akcja trwała kilka dni i miała miejsce w rejonie zbiornika przy tamie na rzece Arade. To około 50 km od Praia da Luz, gdzie ostatni raz widziano 3-letnią dziewczynkę.

Poszukiwania miały związek z tym, że główny podejrzany w sprawie uważał te okolice za swój „mały raj” oraz z tym, że para emerytów znalazła coś, co przypominało „grób” małej Madeleine. Wcześniej ogłoszono, że policja odkryła „istotną wskazówkę”, lecz na wyniki badań laboratoryjnych trzeba czekać jeszcze nawet kilka tygodni lub miesięcy.

Poszukiwanie Madeleine McCann. Niemiecka policja publikuje wyniki

Niemiecka policja ogłosiła, że ze zbiornika odzyskano „pewną liczbę przedmiotów”, które mogą być powiązane z zaginioną Madeleine McCann.

W ramach dochodzenia skonfiskowano szereg przedmiotów. Będą one oceniane w nadchodzących dniach i tygodniach

- powiedział prokurator zajmujący się sprawą Hans Christian Wolters.

Nie można jeszcze powiedzieć, czy poszczególne elementy rzeczywiście mają związek ze sprawą Madeleine McCann. Oczekuje się, że czynności prowadzone tu, w Brunszwiku przeciwko 46-letniemu podejrzanemu, będą trwały jeszcze przez długi czas

- dodał.

Informator policji miał przekazać, że Christian Brueckner przebywał nad zbiornikiem kilka dni po zaginięciu dziewczynki, a „Daily Mail” informuje, że na zdjęciach z regionu widać „pozostałości obozu w tajemniczym miejscu z połamanymi meblami, zniszczoną boją statku, a nawet czymś, co wygląda jak prowizoryczna toaleta zrobiona z krzesła”.

Przestępcy, których poznałem przez lata, mają tendencję do ukrywania swoich ofiar w miejscach, w których czują się bezpiecznie i mogą ocenić niebezpieczeństwo. To miejsca odosobnione i tajne, w których można się zatrzymać i ocenić różne zagrożenia. Mogą to być też miejsca, w których dobrze się czują, i gdzie jest jakieś prywatne wspomnienie z jakiegoś czynu. Więc myślę, że poszukiwania mogły zmierzać w tym kierunku

- ocenił specjalista od profilowania kryminalnego Axel Petermann.

Prokurator Wolter dodał ponadto, że ma konkretne dowody na to, że Madeleine McCann nie żyje.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje