18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawdzili prawie wszystko

Co ZNALEZIONO na terenie „Zatoki Sztuki”?

29.12.2022  13:44
Co znaleziono na terenie "Zatoki Sztuki"
Co znaleziono na terenie "Zatoki Sztuki" Fot: Policja

Przeszukanie dawnej „Zatoki Sztuki” trwa już od tygodnia. Policja po sprawdzeniu lokalu i pobliskiej plaży, wzięła się za studzienki kanalizacyjne. Ciągła zmiana miejsca poszukiwań może świadczyć o tym, że albo informacje policji były niepełne, albo się nie sprawdziły.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Jak informuje PAP, w czwartek 29 grudnia wciąż trwa przeszukanie terenu „Nowej Zatoki”, czyli dawnej „Zatoki Sztuki”. Sprawa najprawdopodobniej związana jest z poszukiwaniem ciała Iwony Wieczorek lub jakichś innych dowodów czy poszlak w sprawie zaginięcia 19-latki w 2010 roku.

Obecnie policja sprawdza studzienki kanalizacyjne. Wcześniej przeszukano budynek „Nowej Zatoki” oraz rozkopano pobliską plażę. Na miejscu jest koparka. Szukanie we wielu miejscach jednocześnie może świadczyć o dwóch rzeczach - albo policja otrzymała informację niepełną i niedokładną i muszą sprawdzić wszystko, albo konkretna informacja się nie sprawdziła. Na wyniki poszukiwań, o ile zostaną przekazane mediom, musimy jednak trochę poczekać.

Szukają Iwony Wieczorek?

Śledczy oficjalnie nie potwierdzają, że przeszukanie ma związek ze sprawą Iwony Wieczorek, lecz nie zajmuje się tym lokalny oddział policji, lecz Małopolski Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie, czyli sławne „Archiwum X”.

Teren sprawdzany jest przy pomocy wykrywaczy metalu i zaangażowane zostały psy tropiące. Przekopywana jest plaża i sprawdzany jest budynek „Zatoki Sztuki”. Na terenie stanął również wojskowy namiot.

Zatoka Sztuki” a sprawa Iwony Wieczorek

Niesławny lokal „Zatoka Sztuki” miał być kulturalną wizytówką Sopotu, lecz w 2015 roku stanął w centrum skandalu pedofilskiego, którego główną postacią był niejaki „Krystek”. Krystian W. skazany został za gwałt na nastolatce i usłyszał wiele zarzutów wykorzystania nieletnich.

Podobne zarzuty otrzymał Marcin T., współwłaściciel dyskoteki, a także „Dream Clubu”, w którym bawiła się Iwona Wieczorek tej feralnej nocy, gdy zaginęła. O powiązaniach pomiędzy Iwoną Wieczorek a lokalnym półświatkiem przestępczym pisaliśmy już wcześniej.

Więcej informacji na temat sprawy Iwony Wieczorek znajdziesz 

.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także